Jesienne sesja Czwartków Lekkoatletycznych zakończona. Świetne rezultaty na zakończenie sezonu

W miniony czwartek przy pięknej słonecznej pogodzie odbył się ostatni w tym roku Czwartek Lekkoatletyczny. Kolejne trzy finałowe rzuty przewidziane są w maju 2018r.
Można śmiało stwierdzić ,że tegoroczny poziom sportowy tej imprezy jest rekordowo wysoki.
Do tej pory padło wiele świetnych rezultatów. Warto zwrócić uwagę na chociażby wyniki skoku w dal dziewcząt z ostatnich zawodów.
Swój nowy rekord życiowy ustanowiła Inga Kanicka (kategoria 2005r.) skacząc pod granicę 5 metrów (4.88m). Drugie miejsce zajęła Emilia Twardowska również z bardzo dobrym wynikiem 4.60m, a trzecie kolejna reprezentantka naszego klubu Dominika Rataj (4.48m).
W kategorii 2006r. Olga Szlachta ustanowiła swój nowy rekord życiowy w skoku w dal lądując na odległość 4.40m. Po raz pierwszy w swoim życiu granice 4 metrów pokonała siostra słynnej ostrowskiej lekkoatletki Natalii Bendykcińskiej – Nicola Benedykcińska (4,04m) , a trzecie miejsce z nowym rekordem życiowym 4,02m zajęła Oliwia Płonka.
Bardzo dobrze w skoku wzwyż spisała się Natalia Pozdrowicz, która po raz pierwszy w życiu pokonała poprzeczkę zawieszoną na 125cm.
W niezwykle szybkim biegu na 300m cała nasza czołówka dziewcząt pobiegła bardzo odważnie uzyskując znakomite rezultaty:
Inga Kanicka 47,31 (kategoria 2005)
Olga Szlachta 48,34 (kategoria 2006)
Lena Kanicka 50,06 (kategoria 2007 i młodsze)
Amelia Grzegorowska 51,86 (kategoria 2007 i młodsze)
Nowy rekord czwartków lekkoatletycznych pobiła wspominiana już Dominika Rataj, która rzuciła piłeczką palantową na kosmiczną odległość 53m!
Nasze trenujące dziewczyny z rocznika 2005 coraz mocniej naciska Weronika Jarmuszczak z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Wysocku Wielkim, która w biegu na 60m uplasowała się na 4 pozycji z bardzo dobrym wynikiem 9,58s.
W kategorii chłopców (rocznik 2006) niewiarygodną wprost walkę o zwycięstwo toczą Piotr Rak z SP Lutogniew i Jakub Mamot z Kadeta Rawicz, oboje po trzech konkurencjach mają zgromadzoną dokładnie taką samą liczbę punktów! Trzecie miejsce zajmuje bardzo utalentowany Mateusz Tokarski z Lewkowa.
U chłopców starszych prowadzącego Aleksandra Bańkowskiego z Kadeta Rawicz mocno naciska sympatyczny Jakub Orczykowski z SP 6 Ostrów Wlkp.
W kategorii najmłodszej kandydatów do podium jest bardzo wielu. Warto podkreślić, że wyniki uzyskiwane przez tą grupę chłopców w porównaniu z poprzednimi latami są dużo lepsze. Poziom w wielu konkurencjach jest bardzo wyrównany i o zwycięstwach decydują niuanse. Duże słowa pochwały należą się prowadzącemu po 3 rundach Samuelowi Lipińskiemu oraz niezwykle utalentowanym: Bartłomiejowi Chwiłkowskiemu z SP Rososzyca i Bartłomiejowi Łuczakowi z SP Przygodzice.
Wielkie podziękowania dla wszystkich nauczycieli, którzy przychodząc na nasze Czwartki Lekkoatletyczne zachęcają dzieci do wybierania alternatywnych sposobów spędzania czasu wolnego – w duchu sportu i rywalizacji fair play.

Szczegółowe wyniki: https://drive.google.com/open…

 
jdoc:include type=picjdoc:include type=pic