Doskonała inauguracja NOWEGO KLUBU KS STAL LA

Doskonale spisali się zawodnicy nowo powstałego klubu lekkoatletycznego "KS STAL LA" w Ostrowie Wlkp. w Halowych Mistrzostwach Wielkopolski Młodzików oraz Halowym Mityngu LA. Były to pierwsze zawody klubu powstałego po oddzieleniu się od KS Stal, z nowym kierownictwem, nową energią przy niesamowitym wsparciu rodziców.

W sobotę 20 stycznia 2018 r. odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski młodzików (roczniki 2003 i młodsze) w lekkoatletyce. Wybraliśmy się do Kalisza w bardzo licznym składzie, prawie 60-ciu zawodników. Były to dla nas niezwykle udane zawody czego ukoronowaniem jest aż 8 medali przywiezionych z tej imprezy.

Złote medale zdobyli: Damian Drozdowski na 300 m ze świetnym rezultatem 42.91 s. (PB) oraz Kacper Adamczak na 1000 m, który wyraźnie pokonał swoich rywali uzyskując swój najlepszy wynik na hali - 2.54.90 (PB).

Dwa srebrne medale padły łupem Kuby Szymczaka na 60 m - z bardzo dobrą życiówką 7.62 s. oraz Dagmary Adamcio (rocznik 2005!) w skoku w dal - 4.92 m.

Brązowe medale wywalczyli: Inga Kanicka (rocznik 2005!) w biegu na 60 m z życiówką poprawioną aż o 13 setnych sekundy - 8.25 s., Emilia Twardowska (rocznik 2005!) w skoku wzwyż, która pokonała poprzeczkę zawieszoną na wysokości 145 cm - życiówka poprawiona aż o 15 cm!, Dominika Rataj (rocznik 2005!) po zaciętej walce w skoku w dal - 4.77 m (PB) oraz Kuba Tuczyński również w skoku w dal - z bardzo dobrym rezultatem 5.97 m. Dodatkowo Emilka Twardowska zajęła jeszcze 4 miejsce w skoku w dal tracąc do podium zaledwie 3 cm, Jej nowy PB w skoku w dal to teraz 4.74 m.

Bardzo dobrze spisali się również: Jakub Robotnikowski, Ewa Piaszczyńska, Olga Szlachta, Nadia Błaszczyk, Lena Dąbrówka, Ania Losy, Paulina Szczepaniak, Maciej Siedlecki, Piotr Rak, Lena Kanicka, Oliwia Płonka, Daria Rybak, Ola Koniarek Amelia Grzegorowska, Losy Zosia itd
Ciężko wymienić jest nam wszystkich startujących młodzików i ich rezultaty. Jesteśmy bardzo zadowoleni z ogromnej liczby rekordów życiowych, zaangażowania, woli walki oraz wspaniałej atmosfery, która panowała wśród naszych zawodników. Doping KS STAL LA niósł się echem po całej hali.

Oprócz mistrzostw Wielkopolski młodzików odbył się również miting OPEN dla starszej grupy zawodników. Fantastyczne rezultaty uzyskali w skoku w dal Natalia Benedykcińska - 5.71 m - 1 miejsce, Julia Grzegorowska - 2 miejsce z wynikiem 5.62 m oraz Maciej Sokołowski 6.58 m - 3 miejsce.
Świetnie spisali się też nasi sprinterzy, którzy poprawiając znacznie rekordy życiowe zajęli czołowe pozycje w biegu na 60 m. 1 miejsce Michał Tuczyński - 7.11 s ; 2 miejsce Patryk Wykrota 7.14 s ; 5 miejsce Tomasz Jankowski 7.22 s. Bardzo dobrze pobiegli również na dystansie 300 m - Bartek Losy, który uzyskał czas 41.22 s i zajął 3 miejsce, czwarty był kolejny z naszych reprezentantów - Michał Kalina - czas 41.31 s. Na tym samym dystansie, ale w kategorii dziewcząt 4 miejsce zajęła Ola Losy - 47.72 s, natomiast znakomity debiut w tej konkurencji zaliczyła Olga Kalina 47.84 s. O dwie sekundy rekord życiowy w biegu na 1000 m poprawił Dawid Borowski - 2.50.45.
W zawodach wystartowała również nasza multimedalistka w skoku wzwyż Julia Dutkiewicz, która będąc jeszcze w ciężkim treningu pokonała poprzeczkę na wysokości 155 cm.

To były pierwsze zawody Klubu Sportowego STAL LA. Wielkie podziękowania dla Patrycji Wiertelak oraz Małgosi i Tomka Dąbrówki za pomoc w organizacji wyjazdu na zawody jak i samą obecność na nich. Dziękujemy również rodzicom, którzy osobiście przyjechali do Kalisza kibicować swoim pociechom. Następny nasz start już za tydzień w Mistrzostwach Wielkopolski U18 oraz U20. Trzymajcie kciuki.