Sprinterzy KS Stali LA Ostrów Wlkp. zdominowali Halowe Mistrzostwa Wielkopolski w Lekkiej Atletyce

Ponownie znakomicie spisali się lekkoatleci nowo powstałego klubu KS Stal LA z Ostrowa Wielkopolskiego. Tym razem wywalczyli 10 medali (5 złotych, 3 srebrne i 2 brązowe) w Halowych Mistrzostwach Wielkopolski U20 (juniorów) oraz U18 (juniorów młodszych). Zwykle domeną ostrowskich zawodników były skoki. Jednak tym razem wyśmienicie spisali się sprinterzy w biegu na 60 m. Wyjazd na zawody współfinansowany był ze środków otrzymanych od GMINY MIASTO OSTRÓW WIELKOPOLSKI.

W kategorii U20 całe podium należało do ostrowskich juniorów. Zwyciężył Michał Tuczyński - 7,14 s. przed Patrykiem Wykrotą 7,18 s. oraz Tomaszem Jankowskim 7,27 s. W tej samej kategorii wiekowej ale wśród dziewcząt świetnie spisała się Natalia Benedykcińska (Benek) zdecydowanie wygrywając z rezultatem - 8,00 s. (rekord życiowy poprawiony o 21 setnych sekundy). W kategorii U18 srebrny medal wywalczył Maciej Sokołowski - 7,26 s. Ten sam zawodnik zwyciężył w skoku w dal bardzo dobrym rezultatem - 6,67 m. Na dzień dzisiejszy jest to jeden z najlepszych rezultatów w kraju. Skok w dal od lat jest wizytówką ostrowskich zawodników. Zapowiadało się, iż tym razem będzie tak samo, tym bardziej, iż wspomniany już Maciej Sokołowski udanie rozpoczął ten serial, jednak dwie nasze czołowe zawodniczki, ze ścisłej czołówki krajowej, Natalia Benedykcińska i Julka Grzegorowska spaliły swoje trzy próby i nie awansowały do finału. Jest to niewybaczalny błąd w wykonaniu tak rutynowanych lekkoatletek, gdyż wystarczyło w zasadzie tylko "wskoczyć" do skoczni, aby awansować do finału… Ale trudno, każda porażka jest ważną lekcją w życiu.

Pewniakiem do złotego medalu był Dawid Borowski, który bez specjalnego wysiłku wykonał to zadanie zwyciężając w biegu na 1000 m. z czasem 2.58,16 s. Wśród dziewcząt U18 - srebrny medal w biegu na 600 m. wywalczyła Aleksandra Losy - 1.48,53 s.

Dorobek medalowy uzupełnili trójskoczkowie: Robert Kulesza zwyciężając wśród juniorów - 11,35 m. oraz Julka Grzegorowska zajmując III miejsce z rekordem życiowym - 10,94 m. Niestety Julka w ostatnim skoku, podczas lądowania, doznała lekkiego skręcenia stawu skokowego i stąd niepewny jest jej udział w mityngach halowych, które odbędą się w weekend przyszłego tygodnia w Aleksandrowie Łódzkim i Spale.

W Kaliszu, oprócz Halowych Mistrzostw Wielkopolski U20 i U18, odbył się równolegle Halowy Mityng w którym startowali zawodnicy nie będący juniorami i juniorami młodszymi czyli młodzicy, dzieci oraz młodzieżowcy i seniorzy. W zawodach tych fantastyczne wyniki uzyskały nasze młodziutkie zawodniczki i zawodnicy. Na szczególne wyróżnienie zasługują rezultaty w skoku w dal: Dagmara Adamcio skoczyła na odległość 5,22 m. a Lena Kanicka 5,05 m!!! Na ten moment (brak jeszcze danych z innych zawodów przeprowadzonych w ten weekend) zajmują swoimi rezultatami pierwsze i drugie miejsce w Polsce. Po bardzo trudnym okresie w ubiegłym roku powoli powraca do dobrej dyspozycji i formy wielokrotna medalistka mistrzostw kraju w skoku wzwyż - Julka Dutkiewicz. W Kaliszu pokonała poprzeczkę zawieszoną na wysokości 1,65 m. Niewiele zabrakło jej do pokonania 1,69 m. W tej samej konkurencji Emilia Twardowska (2005 rocznik) uzyskała 1,40 m.

Link do relacji Proart: KS STAL LA_PROART

 
jdoc:include type=picjdoc:include type=pic