Rekordy życiowe lekkoatletów Stali LA w Ogólnopolskim Mityngu w Spale

Lekkoatleci ostrowskiej Stali LA w niedzielę uczestniczyli w Ogólnopolskim Mityngu Lekkoatletycznym w Spale. Jedenastoosobowa ekipa zaprezentowała się bardzo dobrze - wszyscy uczestnicy pobili lub wyrównali swoje rekordy życiowe. Julka Dutkiewicz, podobnie jak poprzedniego dnia w Aleksandrowie Łódzkim. wyrównała halowy rekord Ostrowa Wlkp. w skoku wzwyż rezultatem 1,70 m. zajmując II miejsce. Przegrała jedynie z wielokrotną reprezentantką Polski - starszą od niej o 11 lat - Justyną Kasprzycką AZS-AWF Wrocław - 1,73 m. Warto jednak pamiętać, iż Kasprzycka skacząca niegdyś prawie 2 m. w ubiegłym roku wróciła na skocznie po dwuletniej przerwie spowodowanej kontuzją. Natalia Benedykcińska przypieczętowała swój udział w Halowych Mistrzostwach Polski U20, które odbędą się już za kilka dni w Toruniu, zajmując III miejsce w skoku w dal rezultatem 5,61 m. Natalia poprawiła tym samym swoją halową życiówkę o jeden centymetr i była najlepszą zawodniczką w kategorii swojego rocznika U20. Znakomicie spisał się Patryk Wykrota w swoim debiucie na 200 m. uzyskując 22,72 s. Dało mu to 13. pozycję w klasyfikacji OPEN, lecz w swojej grupie wiekowej uplasował się na II miejscu. Patryk startował jeszcze w biegu na 60 m. zajmując w finale V miejsce wśród juniorów rezultatem 7,14 s. Co ciekawe - ten sam rezultat uzyskał w eliminacjach. Jego kolega - Michał Tuczyński w eliminacjach biegu na 60 m. pobiegł świetnie uzyskując 3. czas 7,09 s. W finale U20 pobiegł jednak gorzej zajmując ostatecznie VI m. z wynikiem 7,17 s. Michał poprawił rekord życiowy również w biegu na 200 m. - 23,55 s., co było 36. rezultatem wśród 58 startujących zawodników. IV miejsce w swoim roczniku zajął w biegu na 400 m. Bartosz Losy osiągając 51,32 s.

Rekordy życiowe pobiły również nasze sprinterki w biegu na 60 m.: Olga Kalina uzyskała czas 8,34 s. (XII m.) i Hania Grzelak 8,48 s. (XIV m.). Olga Kalina wystartowała jeszcze w biegu na 200 m. zajmując 33. pozycje (open) z "życiówką"  27,66 s. W biegu na 400 m. pozostali nasi reprezentanci również pobijali swoje rekordy życiowe: Ola Losy - 61,25 s., Michał Kalina - 52,51 s., Przemek Rychter - 53,91 s. i Robert Kulesza - 54,48 s.

Wyjazd do Spały był generalnym sprawdzianem naszej ekipy przed zbliżającymi się za tydzień Mistrzostwami Polski juniorów U20 i juniorów młodszych U18 w Toruniu oraz Mistrzostwami Polski Seniorów, w których wystartuje, po raz pierwszy w życiu, Julka Dutkiewicz (16-17.02.2018 r.)

KS STAL LA będzie reprezentowana przez 8 zawodników:
kat. juniora młodszego U18:
Maciej Sokołowski - skok w dal - II miejsce w ogólnopolskich tabelach

kat. juniora U20: Natalia Benedykcińska - skok w dal - III miejsce w ogólnopolskich tabelach, Julia Grzegorowska - skok w dal - V miejsce w ogólnopolskich tabelach, Michał Tuczyński - 60m - XVII miejsce w ogólnopolskich tabelach, Tomasz Jankowski - 200m - nie startował w Spale, Patryk Wykrota - 200m - IX miejsce w ogólnopolskich tabelach, Bartosz Losy - 400m - IX miejsce w ogólnopolskich tabelach

Mistrzostwa Polski Seniorów - Julia Dutkiewicz - skok wzwyż - XI miejsce w ogólnopolskich tabelach

Wyjazd był współfinansowany ze środków Gminy Miasta Ostrów Wielkopolski.

 
jdoc:include type=picjdoc:include type=pic