Debiut Julki Dutkiewicz w gronie seniorek podczas Halowych Mistrzostw Polski - VIII m. w skoku wzwyż

Julka Dutkiewicz - zawodniczka KS Stal LA w Ostrowie zadebiutowała wśród seniorek podczas Halowych Mistrzostw Polski, zajmując w skoku wzwyż VIII m. z rezultatem 1,67 m.

Zawodniczka z Ostrowa jest pięciokrotną medalistką mistrzostw kraju w tej konkurencji w kategoriach juniorki młodszej i juniorki. W tym roku, ta 19-letnia jeszcze zawodniczka przeszła do grupy Młodzieżowców, czyli zawodniczek poniżej 23 roku życia, będąc w niej najmłodszym rocznikiem. Jednak mistrzostwa kraju w tej kategorii wiekowej rozgrywane są tylko latem, a zimą "Młodzieżówki" muszą startować w kategorii OPEN czyli z seniorkami. Jest to najtrudniejszy przeskok między kategoriami wiekowymi, gdyż dwudziestolatki rywalizują z nawet o 10 lat starszymi koleżankami. Stąd jej debiut można uznać za dobry, aczkolwiek z lekkim niedosytem. Pierwsze starty naszej znakomitej skoczkini w dal (pięciokrotnej medalistki mistrzostw Polski seniorów) - Ewy Rosiak w gronie seniorek też był bardzo trudny, gdyż trzeba było psychicznie "przestawić" się z roli faworytki do uczestniczki konkurencji. Tak też było w przypadku Julki Dutkiewicz, która w tym roku dwukrotnie ustanawiała halowy rekord Ostrowa skacząc po 1,70 m. Jednak presja mistrzostw sprawiła, iż pokonała poprzeczkę zawieszoną na wysokości 1,67 m. Minimum dopuszczającym do mistrzostw wynosiło 1,70 m., które, jak wcześniej napisałem, Julka dwukrotnie uzyskała. W Polsce tylko 9 seniorek uporało się z tą wysokością i mogło wystartować w zawodach. Zwyciężyła faworytka - Aleksandra Nowakowska z RKS Łódź z rezultatem 1,85 m. Najlepsza od wielu lat - medalistka wielu międzynarodowych imprez z mistrzostwami Europy i Świata włącznie - Kamila Lićwinko ze względu na ciążę zawiesiła uprawianie sportu.

Zresztą podobnie jak nasza ostrowska mistrzyni - Ewa Rosiak, która w kwietniu spodziewa się dziecka. Życzymy jej wszystkiego najlepszego w tej nowej dla siebie roli i pragniemy żeby była szczęśliwa. A co z dalszym uprawianiem sportu… czas pokaże. Oczywiście można by gdybać - co byłoby gdyby nadal startowała, a konkretnie podczas tegorocznych Halowych Mistrzostw Polski Seniorów. W skoku w dal zwyciężył wynik 6,34 m., drugie miejsce - 6.14, a trzecie… 6,02 m. Ewy rekord - 6,33 m. Ponadto była wstanie powalczyć o brązowe medale w trójskoku i biegu na 60 m., bo trzeba uczciwie powiedzieć, iż poziom tych konkurencji w bieżącym roku znacznie się obniżył. Ale to tylko spekulacje - radość i szczęście mają różne oblicza. Ewa czuje się spełniona i szczęśliwa i to jest najważniejsze. Za to wszystko, co zrobiła dotychczas dla ostrowskiej lekkiej atletyki, zasługuje na największe uznanie, ale póki co nie żegnamy jej jeszcze, tylko życzymy dożo szczęścia i sukcesów.

Zdjęcia z zawodów: FOTKI

Wyjazd był współfinansowany ze środków Gminy Miasta Ostrów Wielkopolski

 
jdoc:include type=picjdoc:include type=pic