Gala Osrowianina Roku - Julka Dutkiewicz wśród nominowanych w kategorii Młody Talent Roku

W piątek 23 marca 2018 r. w Ostrowskim Centrum Kultury odbyła się XXIV Gala Ostrowianina Roku. Miło nam poinformować, iż wśród czterech kandydatek do tego tytułu w kategorii Młody Talent Roku 2017 znalazła się zawodniczka naszego klubu sportowego STAL LA - Julka Dutkiewicz. Mimo dużego wsparcia ze strony jej przyjaciół, znajomych i bezstronnych osób doceniających jej talenty nie zwyciężyła, jednak sam fakt wytypowania jej przez Kapitułę Plebiscytu do finałowej czwórki laureatek jest sporym osiągnięciem. Dla przypomnienia - Julka jest pięciokrotna medalistką mistrzostw Polski w skoku wzwyż. Jednak jej zainteresowania są o wiele szersze, a dotyczą w szczególności motywacji, psychologii i dietetyki w sporcie. Efektem jej pasji jest napisana przez nią książka p.t. Droga Wojownika, w której na podstawie swoich doświadczeń i wypowiedzi wielu czołowych sportowców świata stara zmotywować i udzielić rad młodym sportowcom, którzy bardzo często w obliczu różnego rodzaju problemów stają się zgubieni. Książka czeka teraz na wydanie i mamy nadzieję, że przy pomocy życzliwych ludzi uda się to przedsięwzięcie.

W uroczystości wzięło udział wielu znakomitych przedstawicieli z różnych dziedzin działalności. Kapituła wytypowała finalistów w kategoriach: wydarzenie kulturalne, wydarzenie sportowe, wydarzenie społeczne, młody talent oraz w tej najważniejszej kategorii Ostrowianina Roku.

Zwycięzcami w poszczególnych kategoriach zostały osoby, zespoły lub wydarzenia, które otrzymały największą ilość głosów w głosowaniu sms-owym i wypełniając kupony GO. Jak zwykle takie plebiscyty budzą wiele kontrowersji, a zwycięzcy bywają niespodziewani, jak przykładowo w tym roku laureaci w kategorii Wydarzenie Sportowe. Ja wolę lekkoatletykę, gdzie zwyciężają ci co szybciej pobiegną albo dalej skoczą lub rzucą.

Ostrowianinem roku został Ryszard Chmielina - przedsiębiorca, działacz społeczny, znany mieszkańcom ze swojej walki ze smogiem. Między innymi dzięki jego działaniom w naszym mieście zainstalowano czujniki pomiarowe. Same czujniki problemu jednak nie rozwiązują, ale uświadamiają ile wszyscy mamy do zrobienia w walce o czyste powietrze w naszym mieście. Apel ten nie dotyczy tylko Władz Miasta, ale całego społeczeństwa, aby było wrażliwe na ten problem i reagowało na wszelkie przejawy nieprawidłowości w tym zakresie.

 
jdoc:include type=picjdoc:include type=pic