Pięć medali lekkoatletów ostrowskiej Stali LA w Finale Krajowym „Nestle CUP” !!! ZŁOTO – Emilki Twardowskiej w skoku wzwyż. SREBRO – Leny Dąbrówki w biegu na 600 m. Brąz – Olgi Szlachty, Julki Podrucznej i Bartka Opielewicza w skoku w dal.

Znakomicie spisali się najmłodsi lekkoatleci ostrowskiej Stali LA w Finale krajowym „Nestle CUP” rozegranym 7 czerwca w Warszawie. Występując w reprezentacji Wielkopolski zdobyli 5 medali – złoty, srebrny i trzy brązowe. Na szczególne wyróżnienie zasługują rezultaty Emilki Twardowskiej, która zwyciężyła w skoku wzwyż wynikiem 1,68 m. oraz Leny Dąbrówki – srebrnej medalistki w biegu na 600 m. młodziczek U16 – 1.39,07 s.
Emilka Twardowska obroniła tytuł najlepszej zawodniczki tej imprezy sprzed roku. Jednak wtedy uzyskała 1,60 m., a teraz było już bardzo wysoko – 1,68 m.
Lena Dąbrówka w okresie zimowym przechodziła spadek formy, lecz kiedy nadeszła wiosna zaczęła biegać coraz szybciej na swoim koronnym dystansie 600 m. W ubiegłym tygodniu biegała jeszcze w granicach 1 minuty 41 sekund, a teraz – po świetnie taktycznie rozegranym biegu – zajęła II miejsce z rekordowym wynikiem 1.39,07 s.
Brązowe medale przypadły w udziale skoczkom w dal: Olga Szlachta w kategorii U14 – uzyskała 5,34 m. „Srebro” przegrała tym samym rezultatem, co wicemistrzyni, tylko gorszym drugim rezultatem. Poziom tego konkursu był niezwykle wysoki. Świadczy o tym fakt, iż dziewczęta uzyskały lepsze wyniki od chłopców skaczących w tej samej kategorii wiekowej. I właśnie wśród chłopców brązowy medal zdobył Bartek Opielewicz z wynikiem 5,00 m. W grupie dziewcząt U16 trzecie miejsce zajęła Julka Podruczna z „życiówką” – 5,21 m.
Czym jest Finał Krajowy „Nestle CUP”? W Polsce od kilku lat działa program „Lekkoatletyka Dla Każdego” (LDK) adresowany dla najmłodszych adeptów Królowej Sportu. W wielu miastach w Polsce istnieją oddziały LDK zrzeszające dzieci z klas I-III, IV-VI oraz VII. Prowadzone są w nich zajęcia zabawowe, rekreacyjne, a w starszych grupach przygotowujące do uprawiania lekkiej atletyki. W Ostrowie istnieją 4 grupy LDK prowadzone przez Kamilę Grzegorowska, Martynę Świerczyk, Kasię Pawlik i Michała Walczaka”
„Jako zawodowego sportowca bardzo cieszy mnie fakt, że udało nam się stworzyć program, który popularyzuje królową sportu wśród młodzieży szkolnej. Lekkoatletyka dla każdego to platforma, dzięki której nie tylko zachęcamy najmłodszych do treningów i prawidłowego odżywiania, ale mamy też możliwość selekcji, naboru i budowy ścieżki kariery tych najbardziej utalentowanych, miejmy nadzieję – przyszłych medalistów” – podsumowuje Sebastian Chmara, Wiceprezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, Koordynator Główny Programu Lekkoatletyka dla każdego.