REWELACYJNY START REPREZENTANTÓW POWIATU OSTROWSKIEGO I STALI LA w MISTRZOSTWACH POWIATÓW WIELKOPOLSKI LZS W ŻERKOWIE – 13 medali w tym 4 złote, 3 srebrne i 6 brązowych!!!

Wczoraj w Żerkowie odbyły się Mistrzostwa Powiatów Wielkopolski w Lekkiej Atletyce (rocznik 2009 i młodsi). Powiat ostrowski reprezentowało ponad 40 dziewcząt i chłopców. Na tę chwile nie posiadamy jeszcze rezultatów klasyfikacji zespołowej, ale spodziewamy się wysokiego miejsca, gdyż nasi uczniowie wypadli znakomicie zdobywając 13 medali w tym 4 złote, 3 srebrne i 6 brązowych.
Absolutnie zdominowaliśmy skok w dal, w którym całe podium dziewcząt zajęły nasze zawodniczki – Małgosia Kurczaba zwyciężyła ze znakomitym wynikiem 5,00 m (jest jedenastą dziewczyną z naszego klubu, która w tym roku skoczyła 5m lub więcej!!!). Drugie miejsce zajęła Amelia Sobczak – 4,85 m, a trzecia była Marysia Budzyń – 4,69 m. Ponadto Zuzia Otwiaska zajęła V m – 4,31 m a Wiktoria Tworo VII m – 4,20m
Mikołaj Muss tryumfował w tej konkurencji z wynikiem 5,56, a II m zajął Dawid Nowak – 5,27 m
W biegu na 100 m najszybszy był Borys Rachuta – 12,03. Wart dodać, iż na IV m uplasował się debiutant – Witek Mąka – 13,34 a na VI pozycji – Kornel Idczak – 13,58
Sztafeta mieszana 4×200 m zwyciężyła bezapelacyjnie z wynikiem – 1.48,56 s. – biegła w składzie Lilii Addisou, Mikołaj Muss, Lena Bierła, Borys Rachuta
Rewelacyjnie spisały się skoczkinie wzwyż zajmując II m – Nelka Kopras i III m – Olga Kalak z rezultatami po 1,40 m
Lilii Adisou uplasowała się na III m w biegu na 100 m – 14,02, a w finale IV m zajęła Lena Bierła – 14,19 i VI m Jagoda Klar – 14,34.
W biegu na 600 m III m zajęła Nadia Dżałabij a na dystansie 1000 m również na III pozycji uplasowała się Maja Górska – 3.41,94.
Fenomenem można nazwać postawę Natalki Glińskiej która zadebiutowała w biegu na 80 m przez płotki zajmując III m z wynikiem 13,92 s. Natalia odbyła tylko dwa treningi płotkarskie w tym w żadnym nie przebiegła całego dystansu z pokonaniem 8 płotków, tym bardziej że rozstaw między nimi wynosi 8 m i… dotyczy rocznika U16, a Natalka jeszcze w przyszłym roku będzie biegać na rozstawie rocznika U14 czyli 7,50 m…
Wraz z medalistami aż 29 naszych reprezentantów uplasowało się w pierwszej „dziesiątce” zawodów, a w niektórych konkurencjach startowało po 20-30 osób z Wielkopolski.