DRUGIE MIEJSCE W PUNKTACJI MISTRZOSTW POLSKI W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH KRAJOWEGO STOWARZYSZENIA LZS

Sportowcy Stali LA Ostrów Wlkp. zadziwiają lekkoatletyczną Polskę. Po znakomitych występach w tym roku w Halowych Mistrzostwach Polski U18, U20, U23 i Seniorów skąd przywieźli aż 12 medali – tym razem wracają z Żerkowa z kolejnym trzema w Mistrzostwach Polski Zrzeszenia LZS i w dodatku zajęciu II miejsca w generalnej klasyfikacji punktowej
* Złoty medal w biegu na 4 km zdobył Dawid Borowski U23 – przypomnę brązowy medalista sprzed dwóch tygodni w HMP U23 na 1500 m.
* Srebrny medal w biegu na 4 km zajął Kacper Adamczak w kategorii U20
* Srebrny medal wywalczył w biegu na 2 km Hubert Brudło w kategorii U16.
• XL m – Bartosz Polak – U18 – 3000 m
Zawodnicy z pierwszej „ósemki” zdobyli punkty do klasyfikacji drużynowej, gdyż premiowano miejsca wg zasady I m – 9 p, II m – 7 p, III m – 6 p, IV m – 5 p, V m – 4 p, VI m – 3p, VII -2 p, VIII m – 1 p
Trenerka Kamila Grzegorowska zabrała ze sobą 17 zawodniczek i zawodników Stali LA zajmując jak wspomniałem w OGÓLNOPOLSKIEJ KLASYFIKACJI zawodów drugie miejsce. W imprezie wzięło udział kilkuset zawodników z 62 klubów, które reprezentowały 11 województw. Wielkopolska uplasowała się na I miejscu w kraju.
Brawa dla zawodników i Kamili Grzegorowskiej. Miło nam, iż znowu powiat i miasto Ostrów Wielkopolski uplasowały się w czołówce krajowej. Odbieraliśmy gratulacje od przedstawicieli Krajowego i Wojewódzkiego Zrzeszenia LZS, trenerów i zawodników innych ekip w Żerkowie oraz od wielu innych sympatyków Królowej Sportu w mediach społecznościowych. Wyjazd ten był głównie sponsorowany przez POWIAT OSTROWSKI. Dziękujemy Panu Staroście Paweł Rajski za umożliwienie nam uczestnictwa w tak prestiżowej imprezie. Chyba znowu postawił na dobrego konia…