10 medali ostrowskich lekkoatletów w Mistrzostwach Polski Ludowych Zespołów Sportowych i… zwycięstwo w klasyfikacji medalowej mistrzostw

Aż 10 medali ostrowskich lekkoatletów oraz zwycięstwo naszego klubu w klasyfikacji medalowej w Mistrzostwach Polski LZS (Ludowych Związków Sportowych) w Ciechanowie! W imprezie wzięło udział ponad 100 klubów z całego kraju!!!

To był bardzo udany debiut naszego klubu w Mistrzostwach Polski LZS. Jest to impreza z rangą oczywiście niższą od tradycyjnych Mistrzostw Polskich, jednak mająca swój prestiż i przyciągająca wielu zawodników z krajowej czołówki. Rywalizacja odbywała się w kategoriach U18 U20 i U23.

Klasą samą dla siebie był Kuba Chmielarz (kategoria U20) który wygrał zarówno w biegu na 800m 1.51.91 jak i 1500m 3.59.11. Wrażenie robi zwłaszcza jego wynik na 800m. Czas 1.51.91 to jego rekord życiowy pobity o prawie 3 sekundy! Dodatkowo to 3 najlepszy wynik w historii naszego klubu. Szybciej na 800m biegali tylko rekordzista klubu Mariusz Gmerek oraz Marcin Grzegorowski.

Dwa złote medale zdobył również Dawid Borowski (kategoria U23) pewnie zwyciężając, podobnie jak Kuba, na dystansach 800m 1.55.93 i 1500m 3.59.68

Znowu zadziwił wszystkich Cyprian Adamcio (U18), który w Ciechanowie dwukrotnie stanął na podium bijąc przy tym wyraźnie swoje rekordy życiowe. Cypek zdobył srebrny medal w biegu na 400m – 49.45s oraz złoty na 800m 1.55.99 (rekord życiowy pobity o prawie 7 sekund!)

Srebrne medale wywalczyli: Ola Losy (U20) w biegu na 400m ppł – 64.29s oraz Kacper Adamczak (U18) w biegu na 3000m 9.02.52.

O dużym pechu może mówić Marcin Karolewski (U20), który w biegu na 200m przegrał złoty medal o 2 setne sekundy a srebrny o jedną setną sekundy. Ostatecznie Marcin z czasem 21.88s uplasował się na 3 pozycji.

Kolekcję medalową uzupełniła Marta Żyłka (U18), która w skoku wzwyż zdobyła brązowy medal pokonując poprzeczkę zawieszoną na wysokości 154cm.

Nasi zawodnicy reprezentowali również województwo Wielkopolskie w sztafetach 4x100m i 4x400m.

Złote medale padły łupem Oli Losy (4x100m U20) oraz Marcina Karolewskiego (4x100m U20).

Marcin Karolewski i Cyprian Adamcio zdobyli również srebrny medal w sztafecie 4x400m a Ewa Piaszczyńska w sztafecie 4x100m (kategoria U18).

Pozostałe wyniki:

Kuba Robotnikowski (U18)- 7 miejsce – skok w dal 6.14m

Ewa Piaszczyńska (U18)- 8 miejsce – 100m – 12.93s oraz 17 miejsce – 200m – 27.05s

Ola Losy (U20)- 8 miejsce – 100m – 13.11s

Ania Losy (U18) – 11 miejsce – 1500m – 4.58.88 oraz 18 miejsce – 800m – 2.27.29

Robert Kulesza (U23) – 4 miejsce – 1500m – 4.02.47 oraz 4 miejsce – 800m – 1.58.84

Marcin Karolewski (U20) – 5 miejsce – 100m – 11.02 wiatr +2.1

Wielkie gratulacje dla naszych zawodników:> Oczywiście wielkie gratulacje dla trenerów, a w szczególnisci Kamili Grzegorowskiej, której „długasy” mieli największy wkład w dorobek medalowy naszej ekipy.