25 medali najmłodszych lekkoatletów z Ostrowa podczas zawodów regionalnych LDK w Poznaniu

Świetny start naszych młodych reprezentantów w zawodach regionalnych LDK w Poznaniu! 25 medali w tym aż 15 tych najcenniejszych – czyli złotych! Rośnie nam kolejne pokolenie świetnych zawodników :>💛💙🔥💪💪
Olga Szlachta w skoku w dal i wieloskoku natomiast Szymon Jańczak w wieloskoku liderami ogólnopolskich tabel U16!!! Mistrzostwa Polski w tej kategorii wiekowej odbędą się pod koniec września w Karpaczu.
Dnia 8 czerwca odbyły się regionalne eliminacje LDK w Poznaniu nasz klub reprezentowała bardzo liczna grupa aż 70 zawodników!
Mamy powody do zadowolenia bo KS STAL LA zdobyła aż 25 medali (15 złotych, 6 srebrnych oraz 4 brązowe). Najważniejsze jednak że nasze najmłodsze pokolenie lekkoatletów miało okazje wystartować i zdobyć niezbędne doświadczenie na pięknym stadionie w Poznaniu.
Cieszy wysoka forma naszych czołowych lekkoatletów w kategorii U16 – Olga Szlachta zwyciężyła zarówno w skoku w dal (wyrównany rekord życiowy 5.71m) oraz wieloskoku 11.45 – zaledwie 9cm gorzej od jej własnego rekordu Polski z zeszłego sezonu.
Dwa złota dorzucił również Szymon Jańczak – w skoku w dal 5.95m oraz wieloskoku 12.73m (to drugi najlepszy wynik w historii tej dyscypliny wprowadzonej do MP U16 w zeszłym roku. Rekord Polski wynosi 12.84m)
Dwa złota na 100m (11.85s) i 300m (39.39s) dorzucił niezawodny Piotr Rak. Tuż za swoim kolegą klubowym na drugim miejscu w biegu na 100m uplasował się z nowym rekordem życiowym 11.88s Bartosz Opielewicz.
Świetnie spisali się nasi średniodystansowcy Natasza Mucha oraz Hubert Brudło. Oboje wygrali swoją konkurencje z nowymi rekordami życiowymi (Natasza 1.42.15 oraz Hubert 1.28.48)
Srebrny medal w biegu na 100m wywalczyła powracająca po kontuzji do rywalizacji Oliwia Płonka bijąc jednocześnie swój rekord życiowy – 13.39s
Drugie miejsce zajęła również w biegu na 300m Lena Kanicka – 43.75 PB
Brązowy medal z bardzo wartościowym wynikiem 11.10m w wieloskoku stał się udziałem Bartłomieja Łuczaka
W kategorii U14 zdobyliśmy 5 medali.
Rewelacyjnie spisał się ponownie Eryk Krakowski (trener Olek Mądry), który bezapelacyjnie zwyciężył w biegu na 100m 12.36s (PB) oraz w skoku w dal 5.41 PB
Także dwa medale wywalczył Nikodem Borecki: brązowy w biegu na 100m 12.75s oraz złoty w biegu na 300m 43.82s
Brąz w skoku w dal zdobył Kuba Płócienniczak 5.01 PB
W kategorii U12 fantastycznie zaprezentował się Franek Grzegorowski, który po pasjonującej walce wygrał w biegu na 60m 8.53 – wiatr – 1.3 (w eliminacjach 8.43). w tym samym biegu trzecie miejsce zajął Hubert Konieczny 9.29s
Franek Grzegorowski dorzucił również srebrny medal w skoku dal – 3.97m
Dwa pierwsze miejsca stały się udziałem naszych zawodniczek w skoku w dal. Wygrała Marysia Budzyń – 4.20 przed Gosią Kurczabą 3.92.
Złoty medal na 600m z nowym rekordem życiowym 1.58.82 wywalczyła Kalina Sołtysiak
Dużą niespodziankę w biegu na 60m sprawiła zaledwie 10 letnia Justyna Szlachta, która zajęła drugie miejsce z nowym rekordem życiowym 9.34 – wiatr – 2.0
Ostatnie złoto wywalczyli nasi reprezentanci w sztafecie 4x200m biegnąc w składzie Justyna Szlachta – Franek Grzegorowski – Ola Andraszak oraz Eryk Krakowski
Wszystkim naszym zawodnikom gratulujemy wspaniałych wyników.
Dziękujemy trenerom LDK za świetne przygotowanie do tej imprezy – Kasi Stachowicz-Pawlik, Ewie Rosiak, Olkowi Mądremu oraz naszym trenerom Kasi Walczak, Kamili Grzegorowskiej, Markowi Walczakowi oraz Michałowi Walczakowi.