7 medali ostrowskich młodzików w ogólnopolskim Memoriale Ireny Szewińskiej!

Bardzo liczna grupa (aż 40) zawodników KS STAL LA wzięła udział w niedzielę w mitingu poświęconym pamięci Ireny Szewińskiej. Zawody te od lat przyciągają najlepszych młodzików w całym kraju i są najbardziej prestiżową imprezą w Polsce na hali dla tych kategorii wiekowych. Uważane są za NIEOFICJALNE HALOWE MISTRZOSTWA POLSKI DZIECI
Dorobek naszych zawodników to 3 złote medale 2 srebrne i 2 brązowe!
Na najwyższym stopniu podium uplasowali się:
Szymon Jańczak (kategoria U16) w skoku w dal z wynikiem 5.70m. Szymon jest niesamowicie skoczny a co najważniejsze coraz lepszy technicznie i to tylko kwestia czasu kiedy zacznie skakać powyżej 6 metrów.
Eryk Krakowski (kategoria U14) w biegu na 60m z wynikiem 7.92s- Trener Olek Mądry
Eryk to zwycięzca Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych sprzed kilku miesięcy. W niedzielę w Toruniu pokazał niesamowity hart ducha i zwyciężył z rewelacyjnym wynikiem 7.92s bijąc w finale rekord życiowy aż o 30 setnych sekundy.
Franciszek Grzegorowski (kategoria U12) w biegu na 200m z wynikiem 30.64s. Franek to syn wielokrotnych medalistów Mistrzostw Polski Kamili Grzegorowskiej – trenerki od biegów średnich i długich w KS STAL LA oraz Marcina Grzegorowskiego jednego z najlepszych 800m w historii naszego klubu. Franek w Toruniu zwyciężył bezapelacyjnie z przewagą prawie pół sekundy nad następnym rywalem.
Srebrne medale stały się udziałem:
Olgi Szlachty (kategoria U16) w skoku w dal z wynikiem 5.19. Olga jako 3-krotna złota medalistka Mistrzostw Polski U16 i rekordzistka Polski wraz z sztafetą 4x100m przyzwyczaiła nas do zwycięstw. Jednak tym razem ze względu na ilość startujących, skoczkowie mieli tylko 4 próby. Olga 3 pierwsze, bardzo długie próby spaliła i ostatnim skokiem na zaliczenie, sprzed belki wywalczyła srebrny medal, tracąc do zwyciężczyni 6 cm.
Kuby Płócienniczaka (kategoria U14) w skoku w dal z wynikiem 5.00. Kuba tego dnia był w wyśmienitej formie i gdyby udało mu się dobrze trafić w belkę prawdopodobnie wygrałby konkurs skoku w dal. Podobnie jak w przypadku Olgi szkoda że nie było standardowych 6 prób. Do zwycięzcy Kuba stracił 10 cm. Tak czy tak Kubie należą się wielkie słowa uznania, gdyż pobił swój rekord życiowy i obecnie w Polsce w tej kategorii wiekowej plasuje się na 2 pozycji.
Brązowe medale wywalczyli:
Nikodem Borecki (kategoria U14) w biegu na 60m z wynikiem 8.00, w eliminacjach 7.95s. Nikodem podobnie jak Eryk Krakowski jest zwycięzcą i dodatkowo rekordzistą ogólnopolskich czwartków lekkoatletycznych. W Toruniu w eliminacjach poprawił rekord życiowy aż o 25 setnych sekundy! W finale nieco zaspał na starcie i mimo świetnej pogoni uplasował się na 3 miejscu. Warto podkreślić że Nikodem ma zaledwie 12 lat!
Marysia Budzyń (kategoria U12) w skoku w dal z wynikiem 3.84m. Marysia debiutowała na imprezie tak wysokiej rangi i spisała się świetnie. Wynik 3.84 jak na 11-latkę jest imponujący i wróży jej wielką karierę.
Pozostali nasi reprezentanci także spisali się świetnie!
Niewiele do podium zabrakło Hubertowi Brudło, który zajął jakże pechowe 4 miejsce z rezultatem 1.30.93.
Od lat marką naszego klubu jest skok w dal. Nie inaczej było tym razem.
Oprócz srebrnego medalu Olgi Szlachty (kategoria U16) świetnie spisała się Oliwia Płonka (PB) uzyskując rezultat 5.08 – 5 wynik w klasyfikacji. Swoje rekordy życiowe pobiły również Ola Koniarek 4.79, Oliwia Kalińska 4.62, Julia Kaczmarek 4.60 oraz Natalia Kubera 4.30. Dobrze zaprezentowała się również Nicola Benedykcińska – 4.42m. Wśród chłopców (kategoria U16) oprócz złotego medalu Szymona Jańczaka, 5 miejsce z nowym rekordem życiowym zajął Bartłomiej Łuczak – 5.30. Zdecydowanie życiówkę poprawił również Jan Namysł – 4.80m.
Na nowym dla siebie dystansie 300m zadebiutował w Toruniu Bartek Opielewicz. To był dla niego bardzo udany debiut, gdyż zajął 5 miejsce z wartościowym rezultatem 39.22s. Na tym samym dystansie o dwie sekundy rekord życiowy poprawił Olek Wojtasik – 43.07. Szkoda że podczas pokonywania jednego z łuków, tor przekroczył i został zdyskwalifikowany Piotr Rak, gdyż z rezultatem 39.50 uplasowałby się w ścisłej czołówce.
Świetnie na 600m w kategorii U14 pobiegła Weronika Dudzińska. Poprawiła ona rekord życiowy sprzed tygodnia o blisko dwie sekundy 1.49.36 i uplasowała się na 6 miejscu na 53 startujące!
Wśród skoczkiń w dal w kategorii U12 oprócz naszej brązowej medalistki Marysi Budzyń, bardzo dobrze spisały się pozostałe dziewczyny. 7 miejsce zajęła Gosia Kurczaba 3.58, 10 Agata Strzelczak 3.43 a 11 Maja Cepa 3.37.
7 miejsce w biegu na 600m w kategorii U12 zajął Maksymilian Wróbel – 2.04.83
W biegu na 60m (kategoria U12) zadebiutował syn rekordzisty Ostrowa w trójskoku Krzysztofa Guździoła – Adam. Adam spisał się bardzo dobrze i zajął 9 miejsce z czasem 9.85s, 11 miejsce zajął Hubert Konieczny – 10.34s
Bardzo dobrze spisali się nieco starsi nasi sprinterzy w biegu na 60m – kategoria U16. Lena Kanicka pobiła aż o ponad 40 setnych rekord życiowy – 8.35s, natomiast Miłosz Deresiński w stosunku do zeszłego roku poprawił się już w tym sezonie o prawie pół sekundy 7.80s. Oboje zajęli pechowe 10 miejsce, do finałowej ósemki zabrakło im kilku setnych. A szkoda bo w biegu finałowym mieliby szanse jeszcze poprawić swoje rekordy.
Na tym samym dystansie Wiktoria Froń uzyskała wynik 9.12s zaledwie 2 setne sekundy od jej najlepszego wyniku w tym sezonie.
Świetnie w skoku w dal w kategorii U14 wypadła Amelia Siewiera – nowy rekord życiowy 4.12 i 10 miejsce na 38 startujących. Bardzo dobrze spisały się również pozostałe nasze dziewczyny (wszystkie z rocznika młodszego w tej kategorii wiekowej). Hania Buczek skoczyła 3.75m, Wiktoria Dudzińska 3.49m a Olga Wolicka 3.22m.
Powody do zadowolenia ma również Kuba Adamek. Kategoria U14 – 60m. Kuba uplasował się łącznie na wysokiej 12 pozycji bijąc rekord życiowy sprzed tygodnia o prawie 30 setnych sekundy!
Również swój rekord życiowy na tym samym dystansie pobił 12-letni Olek Cerbiński 9.52s.
Wysokie 13 miejsce na 30 startujących zajęła Wiktoria Tworo na 60m w kategorii U12 – Jej czas 9.91 jest również jej nowym rekordem życiowym.
Na dystansie 200m zadebiutowała niezwykle utalentowana zaledwie 10-letnia Justyna Szlachta (kategoria U12). Justynka spisała się świetnie i zajęła 22 miejsce na 44 startujące. Czas 33.90s
Swój nowy, bardzo wartościowy, rekord życiowy na dystansie 300m ustanowiła Zosia Losy 47.51.
Najszybciej w życiu na dystansie 60m pobiegła również Ola Andraszak – 9.49 oraz pomimo spóźnionego startu Gabrysia Galusińska 9.69.
Wszystkim naszym zawodnikom i zawodniczkom należą się wielkie słowa uznania. Start w tak prestiżowych zawodach, w tak ogromnej hali w Toruniu, na której odbędą się już za miesiąc Mistrzostwa Europy był dla nich na pewno ogromnym wydarzeniem. Wszyscy spisali się na medal bijąc swoje rekordy życiowe. Jesteśmy dumni i dziękujemy rodzicom za wsparcie:>
Wyjazd był współfinansowany przez Miasto/Gminę Ostrów Wielkopolski.