Biegacze Stali LA zainaugurowali letni sezon w Częstochowie obiecującymi wynikami

W związku z pandemią i ograniczeniem ilości startujących zawodników w imprezach lekkoatleci Stali nie mogli wystąpić w swoich inauguracyjnych zawodach na terenie Wielkopolski, stąd udali się do Częstochowy.

Bardzo dobrze spisała się Lena Dąbrówka zajmując II m w biegu na 600 m z wynikiem niewiele gorszym od „życiówki” – 1.39,90. Przegrała minimalnie z ubiegłoroczna medalistka mistrzostw kraju U16 Mileną Thamm (1.39,90 s).

Również II miejsce zajął w biegu na 400 m Cyprian Adamcio – 51,44 s.

W biegu na 800 m. Paulina Szczepaniak przybiegła na metę na drugiej pozycji – 2.27,08 s, a tuż za nią uplasowała się Ania Losy – 2.27,13. Zresztą na tym samym dystansie, ale wśród mężczyzn lekkoatleci z Ostrowa również zajęli drugie i trzecie miejsce. Dawid Borowski uzyskał 1.55,51 s, a Jakub Chmielarz 1.55,69 s. W tej konkurencji Robert Kulesza uzyskał 1.58,60 a Dawid Drozdowski – 2.04,25.

Na dystansie 1500 m. Kacper Adamczak zajął III m z wynikiem 4.10,51 s, a Marek Jankowski – IX – 4.38,61 s.

Niestety, warunki atmosferyczne nie były korzystne. Podczas zawodów momentami padał deszcz, a bieżnię pokrywały liczne kałuże.

Wyjazd na zawody był współfinansowany ze środków Gmina/Miasto Ostrów Wielkopolski