Brązowy medal Natalii Benedykcińskiej w skoku w dal podczas Mistrzostw Polski U23 w Suwałkach!!! Dawid Borowski tuż za podium – na IV miejscu w biegu na1500 m Świetne rezultaty Patryka Wykroty i Tomasza Jankowskiego – obecnie studentów AWF

Natalia Benedykcińska zdobyła brązowy medal w skoku w dal podczas Mistrzostw Polski U23 w Suwałkach. Podopieczna Marka Walczaka uzyskała 6,07 m. Tym samym „Benek” zdobyła swój 9 medal mistrzostw kraju w karierze sportowej wysuwając się na II miejsce w historii ostrowskiej lekkiej atletyki pod względem ilości zdobytych medali. W tej klasyfikacji prowadzi oczywiście Sławomir Majusiak – 12 medali. Po 8 medali zdobyły Iwonka Walczak i Ewa Rosiak. Natalia „Benek” w tym sezonie nieco pogubiła się technicznie. Mimo świetnej szybkości miała problemy z prawidłowym odbiciem stąd większość jej skoków oscylowała na granicy 6 metrów. Do Suwałk jechała z drugim wynikiem z list rankingowych. Jej najgroźniejszymi rywalkami wydawały się być Nikola Horowska (w tym roku ponad 6,40) i Sandra Sikorska (6,02 m w tabelach). Jednak zawody mistrzowskie żądzą się swoimi prawami i… wymienione wyżej konkurentki nie zdołały zakwalifikować się nawet do 8-osobowego finału, a Natalia z rezultatem 5,98 m awansowała na drugim miejscu. Decydującą okazała się IV kolejka skoków, kiedy to Edyta Bielska uzyskała 6,17 m, a Julia Frąckowiak – 6,16 m. Benek odpowiedziała rezultatem 6,07 m. I dokładnie te zawodniczki z wynikami z czwartej kolejki zajęły miejsca na podium. Kolejny medal bardzo cieszy i… niesamowita skuteczność Benka – podczas kolejnych 10-ciu mistrzostw kraju wywalczyła 9 medali…

Dawid Borowski stoczył pasjonujący pojedynek w biegu na 1500 m zajmując IV miejsce z wynikiem 3.53,90 s. Brązowy medal przegrał o trochę ponad pół sekundy. Zwyciężył na tym dystansie Aleksander Wiącek – Start Otwock – 3.49,31 s przed Oliwierem Mutwilem – Budowlani Częstochowa – 3.49,62 s. Podopieczny Kamili Grzegorowskiej udowodnił jednak, że należy do czołówki krajowych długodystansowców i po brązowym medalu w „hali” znów plasuje się w ścisłej czołówce. Ponadto zdobył dla klubu 16 punktów w ramach Ogólnopolskiego Współzawodnictwa Dzieci i Młodzieży.

Inni dwaj podopieczni Kamili Grzegorowskiej Robert Kulesza i Mikołaj Wieczorek wystartowali w biegu na 800 m. Robert zajął XVII m z wynikiem 1.57,13 s, a Mikołaj był XIX – 1.58,10

Znakomicie zaprezentował się w tych mistrzostwach Patryk Wykrota – obecnie student AWF reprezentujący barwy Oś AZS Poznań – wychowanek ostrowskiej Stali. Na skutek pandemii i zdalnego nauczania – Patryk od kilkunastu miesięcy de facto trenował w Ostrowie. Początkowo na planach Tadeusza Osika – byłego trenera kadry narodowej – coucha z AZS Poznań, a później – w wyniku porozumienia między trenerami – powrócił do współpracy z Michałem Walczakiem. Efektem tej współpracy były właśnie MP U23 w Suwałkach podczas których Patryk zajął II miejsce w biegu na 200 m z rewelacyjnym wynikiem 20,94 s i to przy przeciwnym wietrze minus 1,3 s. Uległ tylko zawodnikowi AJP Gorzów Wlkp. – Łukaszowi Żokowi o 10 setnych sekundy. W biegu na 100 m uplasował się na II miejscu z wynikiem 10,48 s. Oczywiście oba rezultaty są jego rekordami życiowymi i jednocześnie najlepszymi wynikami w historii uzyskanymi przez zawodnika z Ostrowa Wlkp., ale nie mogą być uznane za rekordy miasta i klubu z faktu przynależności do Oś AZS Poznań. Wykrota ponadto z kolegami z Poznania zajął III miejsce w sztafecie 4×400 m. Można śmiało stwierdzić, iż został multimedalistą Mistrzostw.

Na podobnych zasadach, jak Patryk – w imprezie wystąpił nasz wychowanek – Tomasz Jankowski reprezentujący AZS AWF Wrocław. Tomek również w ostatnim czasie trenował w Ostrowie pod okiem Michała Walczaka i również przywiózł z Suwałk medal – srebrny w sztafecie 4×100 m. W biegu indywidualnym na 100 m zajął XIII miejsce – 10,89 s, a w biegu na 200 m – XIV miejsce z wynikiem 22,44 s.

W Suwałkach znów powiewały flagi z logiem Miasta, Powiatu i Klubu z Ostrowa Wielkopolskiego. Znów mogliśmy przyjmować gratulacje i cieszyć się z dużej ilości zdobytych punktów.