Dawid Grząka – SREBRO a Ewa Piaszczyńska – BRĄZ w biegach na 100 m w Mistrzostwach Polski U20

💛💙 mamy dwa 🥉🥈 medale Mistrzostw Polski U20 w Lublinie 💛💙❗️
❗️🫡 fantastycznie zaprezentował się Dawid Grząka zajmując w finale biegu na 100m drugie miejsce z czasem 10,43s (niestety z za dużym wiatrem +2,4m/s choć na stadionie kompletnie nie było czuć tak mocnego wiatru) 🔥💪👏👏🔝 zwyciężył Marek Zakrzewski z czasem 10,16s 🤯! A trzecie miejsce zajął Michał Gorzkowicz – 10,60s 👏👏
❗️🫡 również fenomenalnie zaprezentowała się Ewa Piaszczyńska zdobywając medal 🥉 na tym samym dystasie co Dawid. Czas Ewy to 11,95s (w eliminacjach 11,93s) 🔥🔥👏💪🔝 zwyciężyła Aleksandra Piotrowska 11,51s 💪👏👏 drugie miejsce zajęła Maja Łyskówka 11,94s 👏
To pierwszy medal Ewy w jej karierze na dystansie 100m a drugi indywidualny 🔥🔥💪
❗️☑️ bardzo dobrze w skoku w dal spisała się Dagmara Adamcio która wyrównując swój rekord życiowy 5,72m zajęła w konkursie 6 miejsce 🔥🔥 👏💪
❗️☑️ niestety dwóch centymetrów zabrakło Julii Podrucznej do awansu do ścisłego finału i ostatecznie zajęła 9 miejsce z najlepszym wynikiem w sezonie 5,50m 🔥👏
❗️☑️ doskonale w finale B biegu na 100m zaprezentował się Piotrek Stojanowski który pobił rekord życiowy aż o 20 setnych sekundy i zajął ostatecznie 12 miejsce w klasyfikacji ogólnej 🤯🔥🔥👏💪 nowe PB Piotrka to 10,86s 👏👏💛💙
❗️☑️ swoj rekord życiowy pobił również inny nasz sprinter Karol Błaszczak. 🔥👏👏💪 Karol po raz pierwszy w życiu „złamał” barierę 11 sekund na 100m 💪👏 jego nowe PB to 10,99s co dało mu ostatecznie 18 miejsce (zaledwie 2 setne sekundy od finału B.) 🔥👏💪
❗️☑️ 21 miejsce w Polsce na 100m zajął Michał Jopek z czasem 11,08s 🔥👏👏💪
❗️☑️ 15 miejsce zajął w skoku w dal Jakub Robotnikowski z wynikiem 6,40m 💪👏👏
❗️☑️ najszybciej w sezonie pobiegła wracająca po kontuzji z hali Oliwia Klar, która na 100m uzyskała dobry czas 12,48s 👏👏💪 co dało jej ostatecznie 17 miejsce na 32 startujące w MP 💪👏👏
❗️☑️ 17 miejsce w biegu na 3000m zajela Sandra Chmielarz z czasem 11,13.08 👏👏 (czas niewiele ponad 3 sekundy od rekordu życiowego) 👏
❗️☑️ 21 miejsce w biegu na 800m zajął Bartek Polak z czasem 2.01,45 👏👏
❗️☑️ zdecydowanie nie po naszej myśli poszły dzisiaj biegi na 400m 🥺
➡️ Amelia Płócienniczak zajęła 14 miejsce z czasem 59,98s i jutro będzie szansa na poprawienia tego rezultatu w finale B 🔥💪👏
➡️ Kacper Zimniak uplasował się na 17 pozycji z rezultatem 50,79s i niestety nie zobaczymy go w jutrzejszych finałach 🥺