Dwa medale lekkoatletów Stali LA Mistrzostw Polski U16 w Tarnowie. Dziesięcioro uczestników Klubu w imprezie.

Nie tylko Jakub Robotnikowski i Emilka Twardowska świetnie spisali sie w Tarnowie
W Mistrzostwach Polski Młodzików U16 w Tarnowie – poza medalistami – przypomnę – Jakubem Robotnikowskim – zwycięzcą konkursu skoku w dal – 6,59 m. i Emilią Twardowską – trzecią zawodniczką w skoku wzwyż – 1,67 m. dobrze spisali się pozostali zawodnicy ostrowskiej Stali LA.
Inga Kanicka – Trener Michał Walczak wystartowała w dwóch konkurencjach – biegach na 100 i 300 m. Na dystansie 100 m. zajęła w swojej eliminacyjnej serii II miejsce – 12,63 s. i awansowała do ośmioosobowego finału. Pobiegła w nim bardzo dobrze zajmując VII miejsce z wynikiem – 12,58 s. – rezultatem zaledwie o 0,04 s. gorszym od „życiówki”. Do piątej pozycji zabrakło 0,06 s. Zwyciężyła z doskonałym wynikiem Aleksandra Piotrowska – KS Wda Świecie – 12,03 s. Indze również niewiele zabrakło do rekordu życiowego w biegu na 300 m. W swojej serii zajęła II miejsce z wynikiem 41,46 s. Jednak w kolejnym biegu rywalki uzyskały „kosmiczne” rezultaty… Zwyciężyła Martyna Seń z Agros Zamość – 39,49 s., a wraz z nią aż pięć zawodniczek pobiegło poniżej 40,00 s. Był to historyczny wyczyn – dotąd nigdy nie było przypadku, by nawet dwie zawodniczki pokonały granicę 40 sekund., a rezultat w granicach 41 sekund gwarantował medal. W tym roku Inga, mimo bardzo dobrego rezultatu, zajęła VIII m. Niewiele gorzej od niej pobiegła druga reprezentantka z Ostrowa – Oliwia Klar zajmując ostatecznie XI miejsce z wynikiem 41,55 s. Tym rezultatem zdecydowanie poprawiła swoją „życiówkę”. Warto dodać że Oliwia wystartowała na Mistrzostwach pomimo kontuzji mięśnia, której nabawiła się dwa tygodnie przed startem. Wielkie podziękowania dla New Reh-a za szybkie doprowadzenie Oliwii do pełnej sprawności. Na tym samym dystansie 300m Dagmara Adamcio uplasowała się na XXIX miejscu z wynikiem 43,22 s.
W biegach na 100 i 300 m. wystąpił również Kacper Zimniak (Michał Walczak). Nasz reprezentant miał dużego pecha w biegu na 100 m. Mimo ósmego wyniku w eliminacjach nie awansował do ośmioosobowego finału… Otóż zasady kwalifikacji do finału premiowały zwycięzców czterech biegów eliminacyjnych oraz zawodników z dalszych miejsc wg. uzyskanych czasów. I tutaj okazało się, iż w pierwszej serii wiał zawodnikom korzystny wiatr w plecy. W pozostałych biegach sprinterzy zmagali się z przeciwnym wiatrem. Kacper Zimniak w czwartej serii zajął II miejsce, lecz do finału awansowali z najlepszymi czasami – uczestnicy tej pierwszej – uprzywilejowanej serii. Zawodnik z Ostrowa został sklasyfikowany na IX miejscu z wynikiem – 11,61 s. Ten sam zawodnik w biegu na 300 m. został sklasyfikowany na VII m. z wynikiem 36,58 s. – niewiele gorszym od swojego najlepszego w tym roku rezultatu. Na tym samym dystansie Kacper Cegła uplasował się na XXV m. z wynikiem 38,04 s.
Lena Dąbrówka – trenerka Kamila Grzegorowska na swoim koronnym dystansie 600 m. uplasowała się na XIX miejscu zajmując w swojej serii VI m z wynikiem 1.40,87 s. Lena zbiegając do krawężnika po stu metrach została przyblokowana przez rywalki i straciła rytm. Później trudno było już przebić się do czołówki, a o kolejności w tym biegu decydował finisz gdzie Lenie zabrakło pół sekundy do zajęcia trzeciego miejsca. Warto jednak pamiętać, iż uzyskała drugi rezultat w swoim życiu.
Julia Podruczna zmagała się z silnym przeciwnym wiatrem w konkursie skoku w dal. Niestety, w trzech próbach nie zdołała się odbić z „pełnej” belki, a ponadto bardzo dużo centymetrów traciła na lądowaniu. Z wynikiem 4,81 m. ostatecznie zajęła XVII m.
Klub Sportowy Stal LA wywalczył dwa medale i w klasyfikacji medalowej uplasował się na XII miejscu w kraju spośród prawie pięćdziesięciu klubów , które zdobyły medale i kilkuset uczestniczących w imprezie.
Wyjazd był współfinansowany przez Gminę/Miasto Ostrów Wielkopolski.