Dwa medale ostrowskich sztafet 4×100 m w MISTRZOSTWACH POLSKI U20!!!

Zakończyły się Mistrzostwa Polski U20.

• Zdobyliśmy w nich dwa historyczne medale w sztafecie 4x100m mężczyzn oraz rekordowe aż 86 punktów – 6 miejsce w klasyfikacji ( dla porównania w zeszłym roku mieliśmy tych punktów 54 i również dwa medale)
  • zrobiliśmy coś co wydawało się niemożliwe
  • zdobyliśmy dwa medale Mistrzostw Polski U20 w sztafecie 4x100m
  • prawdopodobnie jest to pierwszy taki przypadek w historii Mistrzostw Polski
  • srebrny medal wywalczyła ze świetnym rezultatem 41,45s sztafeta biegnąca w składzie: Damian Drozdowski, Kacper Cegła, Cypek Adamcio oraz Dawid Grząka to drugi najlepszy wynik w historii naszego klubu i to zrobiony w deszczu na totalnie mokrym tartanie
  • w czwartek świetnie w biegu na 3000m zaprezentował się Kacper Adamczak który zajął bardzo wysokie 5 miejsce pobijając swój rekord życiowy 8,36.49
  • również piąte miejsce ale w biegu na 100m zajęła Ewa Piaszczyńska z czasem 12,17s pod wiatr -0,8m/s. Ewa awansowała również do finału na 200m z czasem 25,30s pod wiatr -2,1m/s jest to jej nowy rekord życiowy
  • świetnie w eliminacjach biegu na 100m zaprezentowali się nasi sprinterzy
  • Dawid Grząka – 10,72s; najlepszy czas w tym sezonie i drugi wynik eliminacji
  • Kacper Cegła – 10,87s pod wiatr -0,8m/s ; awans do finału
  • niestety obaj zawodnicy nie ze swojej winy nie mogli zaprezentować pełni swoich możliwości w finale – stad 7 i 8 pozycja.
  • Kacper Cegła odbił sobie to świetnym biegiem eliminacyjnym na 200m uzyskując czas 21,81s pod wiatr -1,2m/s ; to piąty wynik eliminacji i awans do finału
  • niestety ta sztuka nie udała się Cyprianowi Adamcio, który w eliminacjach zajął pechowe dziewiate miejsce z czasem 22,12s zabrakło tylko 3 setne sekundy do finału
  • pozostałe rezultaty naszych zawodników:
  • 17 miejsce Damian Drozdowski na 100m – czas 11,20s
  • 31 miejsce Kamil Kryś na 100m – czas 11,74s
  • 18 miejsce Mikołaj Kędzierski na 200m – czas 22,75s wiatr -0,6m/s
  • 19 miejsce Kacper Zimniak – czas 22,80s wiatr -1,7m/s
  • niestety w biegu na 200m został zdyskwalifikowany Piotr Stojanowski

Ostatniego dnia po raz kolejny podczas tych mistrzostw ze świetnej strony pokazał się Kacper Cegła który zajął ostatecznie bardzo wysokie 4 miejsce w biegu na 200m z czasem 22.03 pod silny przeciwny wiatr

Ogromne szanse na medal miała sztafeta 4*400m ale na kilka minut przed biegiem z rywalizacji wycofał się nasz najlepszy zawodnik Cyprian Adamcio uskarżając się na dyskomfort w nodze. Szkoda bo z jego udziałem sztafeta bez większych problemów zdobyłaby brązowy medal a co ważniejsze byłoby to doskonale ukoronowanie kariery Damiana Drozdowskiego i Kacpra Zimniaka dla których był to ostatni występ w naszych barwach oboje idą na studia.

Wielki szacunek i podziw dla chłopaków, którzy pobiegli: Piotrka Stojanowskie, Damiana Drozdowskiego, Kacpra Zimniaka oraz Mikołaja Kędzierskiego- wszyscy ostatniego dnia mistrzostw zmagali się już z dużym zmęczeniem różnymi bólami a jednak wyszli na bieżnie i dali z siebie więcej niż mogli. Do ostatniej prostej byliśmy nawet na pozycji medalowej. Ostatecznie zajęliśmy piątą pozycje z czasem 3.28.97. Dla Piotrka i Mikołaja to było pierwsze zetknięcie z dystansem 400m. Po biegu ponad godzinę dochodzili do siebie, podobnie jak Damian oraz Kacperek – jeszcze raz szacunek dla nich i wielkie podziękowania. Wy naprawdę jesteście ze STALI !!

• 9 miejsce zajął ostatecznie w biegu na 200m Cyprian Adamcio z czasem 22.26s
  • Te mistrzostwa nie były dla nas łatwe, często brakowało szczęścia, przeszkadzał mocny przeciwny wiatr który odbierał szanse sprinterom na dobre czasy. Wracamy bogatsi o wiele nowych doświadczeń które z pewnością pomogą nam w kolejnych startach.

Ten wyjazd nie byłby możliwy bez wsparcia Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego Beata Klimek oraz Paweł Rajski – bardzo dziękujemy!