Garmin Cross Karkonoski 2021 – dwa medale ostrowskich lekkoatletów

Bardzo dobrze spisali się biegacze ostrowskiej Stali LA podczas Garmin Cross Karkonoski 2021 zdobywając 2 medale i kilka wysokich miejsc w swoich biegach i kategoriach wiekowych.
Zwycięstwo w kategorii U23 i II miejsce OPEN zajął w biegu na 3000 m Dawid Borowski. Dawid wraz Robertem Kulikiem z Echa Twardogóra razem wpadli na linię mety. O zwycięstwie zadecydowały centymetry. W biegu tym IV miejsce U20 zajął Jakub Chmielarz (Open-VII), V m – U23 – Mikołaj Wieczorek (Open-XVIII), VI m – U18 – Hubert Brudło (Open XVII), VII m – U18 – Bartosz Polak (Open XIX), VIII m – U20-Marek Jankowski (Open XXII) i XII m – U18 – Tymoteusz Graff (Open XXIV).
W biegu na 3 km II miejsce w kategorii U18 zajęła Sandra Chmielarz (Open – VII m)
W biegu na 2 km IX m zajęła Natasza Mucha (Open – XII m), XI m – U18 – Lena Dąbrówka (Open XIII m), XVII m – Sandra Grzeszczyk – U18 – (Open XXIII). Biegnąca w tym biegu Anna Losy w kat. U20 uplasowała się na IV m (Open – XX m).
Na dystansie 5 km Kacper Adamczak zajął V m. (Open – IX).
Impreza odbyła się 14 listopada w Szklarskiej Porębie i wzięła w nim udział czołówka krajowych średnio i długodystansowców przygotowujących się do Mistrzostw Polski w Biegach Przełajowych, które za dwa tygodnie odbędą się w Tomaszowie. Trenerka Kamila Grzegorowska była bardzo zadowolona z występu swoich podopiecznych w tej „górskiej” imprezie. Zawodniczki i zawodnicy Stali LA zmierzyli się z przebywającymi na obozie sportowym w Jakuszycach członkami kadry narodowej, zawodnikami z zaplecza kadry narodowej (Wielkopolska) oraz innymi przybyłymi na imprezę biegaczami. Za dwa tygodnie rozegrane zostaną ostatnie w tym roku mistrzostwa kraju. Może okaże się, że dotychczasowe sukcesy ostrowskich lekkoatletów nie są ostatnimi…
A przy okazji – szczęście uśmiechnęło się dodatkowo do Nataszy Muchy i Kacpra Adamczaka, którzy wylosowali zegarki sponsora imprezy – firmy GARMIN.