Znakomicie spisali się młodzi adepci lekkiej atletyki KS STAL LA w Ostrowie Wielkopolskim w Międzywojewódzkich Mistrzostwach U16 rozegranych 13 września w Poznaniu bezapelacyjnie zwyciężając w klasyfikacji medalowej z dorobkiem 13 krążków (5 złotych – 5 srebrnych i 3 brązowe) oraz klasyfikacji punktowej – 40 p. przed MKS Kusy Szczecin – 26 p. i UMKS Iskra Wolsztyn – 25 p. Sklasyfikowane zostały 52 kluby lekkoatletyczne z Wielkopolski i woj. zachodniopomorskiego.
Najlepsze rezultaty były udziałem dziewcząt: sztafety 4×100 m, Ingi Kanickiej, Emilii Twardowskiej i Olgi Szlachty. Sztafeta w składzie Olga Szlachta, Oliwia Klar, Dagmara Adamcio i Inga Kanicka zwyciężyła z doskonałym wynikiem 49,30 s. Wynik ten jest potwierdzeniem dominacji naszych dziewcząt na listach rankingowych w kraju, aczkolwiek przed miesiącem nasze reprezentantki pobiegły nieco lepiej – 49,05 s.
Inga Kanicka zwyciężyła w biegu na 300 m ze świetnym rezultatem 40,57 s – obecnie trzecim na listach krajowych. Poprawiła rekord życiowy o pół sekundy i z nadziejami medalowymi uda się z pewnością na mistrzostwa Polski.
Podobnie zresztą jak Emilia Twardowska, która zwyciężyła w skoku wzwyż wynikiem 1,67 m. Emilka w tym roku uzyskała już 1,70 m i znajduje się na drugiej pozycji na listach ogólnopolskich.
Olga Szlachta w Poznaniu skakała w dal fantastycznie. Poprawiła rekord życiowy, który od wczoraj wynosi 5,71 m i jest obecnie drugim rezultatem na listach krajowych w tej konkurencji.
Złoty medal zdobył również Szymon Jańczak w skoku w dal zwyciężając z wynikiem 5,84 m. Jednak czy awansuje do mistrzostw kraju trzeba będzie poczekać do ostatniej aktualizacji krajowych list.
Srebrne medale dla ostrowskiej reprezentacji zdobyli: Lena Dąbrówka w biegu na 1000 m, Oliwia Klar w biegu na 300 m, Bartosz Opielewicz w skoku w dal, Emilia Twardowska w skoku w dal oraz sztafeta chłopców 4×100 m.
Lena Dąbrówka przed tygodniem zadebiutowała w biegu na 1000 m podczas Mistrzostw Wielkopolski pewnie zwyciężając. Tym razem dobrze rozłożyła siły i na ostatniej prostej „pewnie” zmierzała po zwycięstwo do mety. Nawet spiker zawodów już je przedwcześnie ogłosił. Tymczasem na ostatnich 50 metrach Julia Machura z Oś AZS Poznań ruszyła w szaleńczy pościg i na ostatnim metrze wyprzedziła naszą reprezentantkę o 13 setnych sekundy. Lena zajęła II miejsce z wynikiem 3.07,63 s.
Oliwia Klar w biegu na 300 m. uległa tylko koleżance klubowej – Indze Kanickiej. Uzyskała bardzo dobry rezultat 41,44 s, co jest jej rekordem życiowym
Sporą niespodziankę sprawiła Emilia Twardowska – zwyciężczyni konkursu skoku wzwyż – zajmując II miejsce w skoku w dal wynikiem 5,26 m. Emilka miała zadanie tylko „zapunktować”, czyli znaleźć się w pierwszej „jedenastce” konkursu – tymczasem wyjechała ze „srebrem”.
Dobrze pobiegli chłopcy (Karol Błaszczak, Bartosz Opielewicz, Michał Jopek, Piotr Rak) w sztafecie 4×100 m zajmując II miejsce z wynikiem 46,88 s.
Brązowe medale zdobyli: Daria Rybak w skoku wzwyż – 1,50 m, Julia Podruczna w skoku w dal – 5,17 m oraz druga sztafeta 4×100 m dziewcząt w składzie – Oliwia Kalińska, Oliwia Płonka, Amelia Płócienniczak i Julia Podruczna) – 53,39 s.
Na czwartych pozycjach uplasowali się:
Hubert Brudło – 1000 m – 2.48,54 s, Michał Jopek – 100 m – 11,73 s, Amelia Płócienniczak – 300 m – 43,60 s
Piąte miejsca zajęli: Dagmara Adamcio w skoku w dal – 5,04 m, Karol Błaszczak – 100 m – 12,04 s (el. – 11,98 s.), Piotr Rak – 300 m – 39,03 s
Na VII pozycji uplasowała się Sandra Chmielarz w biegu na 2000 m – 7.33,54 s i trzecia sztafeta dziewcząt 4×100 m –
X m – Oliwia Płonka – skok w dal – 4,62 m
XII m – Miłosz Deresinski – 100 m – 12,60 s
XV m – Ewa Nowicka – skok w dal – 4,43 m
XVI m – Nicola Benedykcińska – 100 m – 14,06 s
XX m – Oliwia Kalińska – 100 m – 14,29 s
XXXII – Wiktoria Froń – 100 m – 15,19 s
Za dwa tygodnie Mistrzostwa Polski U16. KS STAL LA będzie reprezentowana przez kilkunastu zawodników w tym kilkoro z szansami medalowymi.
Wyjazd na zawody był współfinansowany przez Miast0/Gminę Ostrów Wielkopolski za co bardzo dziękujemy.