Kacper Adamczak brązowym medalistą Mistrzostw Polski w Biegach Przełajowych w Kwidzynie. To 18!!! medal KS STAL LA w tym roku

Kacper Adamczak postawił kropkę nad „i” zdobywając 18 medal w tym roku dla KS STAL LA w Ostrowie Wielkopolskim podczas Mistrzostw Polski w Biegach Przełajowych, które odbyły się 28 listopada w Kwidzynie (filmik w linku https://www.youtube.com/watch?v=Pf6KuE4H790&feature=youtu.be
Kacper do mistrzostw był bardzo dobrze przygotowany, czego dowodem był jego świetny bieg podczas zgrupowania w Szklarskiej Porębie w którym pokonał kilku wyżej notowanych rywali. Jednak prawdziwą weryfikacja zawsze są mistrzostwa kraju. Trenerka Kamila Grzegorowska wybrała dla niego dystans 5000 m (w kategorii U18 były do wyboru dystanse 3 i 5 km). Kacper od samego początku pobiegł bardzo odważnie biegnąc w ścisłej czołówce. Zresztą po chwili zdecydował się na wyjście na prowadzenie i dyktowanie szybkiego tempa powodując „rozciągnięcie” się uczestników biegu. Stawce przewodził przez większą część dystansu. Dopiero podczas ostatniej pętli wyprzedzili go Jakub Strzelczyk z Olimpu Kozienice i Patryk Szmit SMS Szklarska Poręba. W tej też kolejności ukończyli bieg. Zawodnikowi Stali zabrakło do złotego medalu 7 sekund, a do srebrnego – 3 sekundy. Uzyskał wynik – 15:31 s. Przypomnijmy – to drugi brązowy medal wywalczony przez Kacpra w tym roku podczas mistrzostw Polski. Pierwszy zdobył w lutym podczas Halowych Mistrzostw Polski w Toruniu.
Dawid Borowski – kategoria U23 – wystartował w biegu na 4 km. Tutaj do wyboru były dwa dystanse – 4 i 6 km. Biegi te były łączone w kategorii seniora i młodzieżowca (U23). Niestety organizatorzy nie przygotowali numerów startowych w innych kolorach dla tych dwóch grup wiekowych. Stąd dla obserwatorów, a w szczególności dla zawodników trudno było określić na której pozycji się plasuje. Po ukończeniu biegu trenerka Kamila Grzegorowska wiedziała tylko, że Dawid ukończył bieg na 10 miejscu OPEN z wynikiem 11:39 s. Dopiero po kilkunastu minutach z internetu dowiedziała się, iż jej zawodnik uplasował się na IV miejscu – tuż za podium – w kategorii U23 – przegrywając medal zaledwie o 3 sekundy… Kto wie co byłoby gdyby podczas biegu orientował się gdzie znajdują się jego rywale z kategorii U23? Jednak IV miejsce jest doskonałe i można uznać ten rezultat za miłą niespodziankę.
Pozostali zawodnicy z ostrowskiej Stali LA spisali się dobrze, a w szczególności Mikołaj Wieczorek który w biegu na 3 km – U20 był 17 z czasem 9:05. Anna Losy zajęła 35 miejsce na 3 km w U18 z czasem 11:31. Zuzanna Sztok finiszowała tuż za nią na 38 miejscu z czasem 11:35. Marek Jankowski w biegu na 3 km U18 był czterdziesty piąty z czasem 9:45.
Wyjazd na tę imprezę stał pod znakiem zapytania, gdyż ze względu na koronawirusa mistrzostwa zostały przełożone z marca tego roku na koniec listopada, kiedy zawodnicy już dawno rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu i przerwanie tego cyklu jest kłopotliwe. Znaczenie też miał czynnik finansowy, gdyż zakładaliśmy, iż raczej do tego startu nie dojdzie i nie ujmowaliśmy go w budżecie. Jednak dzięki dodatkowemu dofinansowaniu przez Starostwo Powiatowe mogliśmy ze środków Starostwa i Urzędu Miejskiego sfinalizować ten wyjazd. Stąd bardzo dziękujemy Panu Staroście Pawłowi Rajskiemu i Pani Prezydent Beacie Klimek za umożliwienie naszym sportowcom osiągnięcia kolejnego sukcesu w tym roku.