Natalia Benedykcińska rekodzistką Ostrowa na 200 . Świetne wyniki Marcina Karolewskiego i Jakuba Tuczyńskiego

Natalia Benedykcińska rekodzistką Ostrowa na 200 . Świetne wyniki Marcina Karolewskiego i Jakuba Tuczyńskiego

Kolejny świetny występ lekkoatletów Stali LA Ostrów Wlkp. – Natalia Benedykcińska nową rekordzistką Ostrowa na 200 m. Świetne rezultaty Marcina Karolewskiego w biegu na 200 m. i Jakuba Tuczyńskiego w skoku w dal.
Podczas Ogólnopolskiego Mityngu Lekkoatletycznego w Toruniu świetnie spisali się nasi lekkoatleci. Wielu z nich plasowało się w czołówce imprezy, padały też rekordy życiowe. W ubiegłym tygodniu halowy rekord Ostrowa w biegu na 200 m. pobiła Inga Kanicka wynikiem 25,86 s. Rekord ten przetrwał tylko… tydzień, gdyż Natalia Benedykcińska poprawiła go wczoraj o 3 setne sekundy i wynosi obecnie 25,83 s. Szkoda, że Natalia biegła 200 m. na hali pierwszy raz w życiu, stąd nie została rozstawiona i dystans pokonywała na najgorszy – pierwszym torze. Natalia spisała się świetnie w swojej koronnej konkurencji – skoku w dal gdzie uplasowała się na drugiej pozycji z wynikiem 6,05 m. Tylko 5 cm gorszym od swej życiówki.
Rewelacyjnie pobiegł na 200 m. Marcin Koralewski zwyciężając swoją serię ze świetnym rezultatem 21,95 s. Rezultat ten obecnie jest jednym z najlepszych w kraju w kategorii juniora. Podczas Halowych Mistrzostw Polski U20 zapowiada się więc ciekawa walka. Dla porównania – nasz świetny zawodnik – Patryk Wykrota będąc – podobnie jak Marcin – w pierwszym roku juniora uzyskał na tym dystansie 22,30 s… Dobrze prezentował się w Toruniu Jakub Tuczyński w skoku w dal. Jednak spalił dalekie skoki i nie awansował do finału. Jednak co się odwlecze… Dzisiaj pojechał z trenerem Michałem Walczakiem na mityng do Łodzi, gdzie już bez problemów zaliczył 6,62 m. Jego rezultat, jak i Jakuba Robotnikowskiego na tę chwilę są jednymi z najlepszych w kraju w kategorii U18. O innych wynikach z Torunia napiszemy w najbliższym czas

Close Menu