SENSACYJNE ZWYCIĘSTWO STALI LA OSTRÓW WLKP W KLASYFIKACJI MEDALOWEJ HALOWYCH MISTRZOSTW POLSKI U18 i U20

Halowe Mistrzostwa Polski U18 U20 w Toruniu 2021 – przeszły do historii. Można powiedzieć więcej –
W TORUNIU PISANA BYŁA – ZŁOTYMI ZGŁOSKAMI – HISTORIA OSTROWSKIEJ LEKKIEJ ATLETYKI!!!
Zwyciężyliśmy w klasyfikacji medalowej z dorobkiem 9 medali w tym aż  4 złotych 2 srebrnych i 3 brązowych!!! Zwycięstwo jest bezdyskusyjne, gdyż nie tylko zdobyliśmy najwięcej złotych medali, ale również sumarycznie wszystkich (9).
Pokonaliśmy wiele potężnych klubów dysponujących o wiele lepszymi warunkami treningowymi, budżetem i liczniejszą kadrą szkoleniową.
To nie był przypadek, gdyż przypomnę – w ubiegłym roku młodziczki U16 wywalczyły w Słupsku II miejsce w klasyfikacji medalowej oraz w ostatnim półroczu nasi reprezentanci ustanowili DWA REKORDY KRAJU – dziewczęta w sztafecie 4×100 m oraz Marcin Karolewski – halowy rekord Polski juniorów w biegu na 300 m.

Złote medale wywalczyli:
Marcin Karolewski na 200m kategoria U20 – 21.51s PB – Marcin dzięki świetnym występom w hali został powołany do kadry narodowej. Jego czas jest drugim w historii klubu w hali wynikiem na dystansie 200m.
Dawid Grząka na 60m kategoria U18 – 6.89s PB – Jest to wynik tylko 6 setnych gorszy od rekordu Polski w tej kategorii wiekowej. To obecnie 3 czas w Europie i 9 na świecie w kategorii U18 na tak popularnym dystansie jakim jest 60m.
Jakub Robotnikowski w skoku w dal kategoria U18 – 6.82m PB – Kuba wywalczył złoty medal ostatnim skokiem – pobił rekord życiowy aż o 16 cm!
Jakub Tuczyński w skoku w dal kategoria U20 – 7.07 PB – Kuba poprawił rekord życiowy z hali aż o 31 cm i w piątej kolejce wysunął się na prowadzenie, którego już nie oddał do końca konkursu!

Srebrne medale zdobyli:
Oliwia Klar na 60m w kategorii U18 – 7.80s PB – W tej kategorii można była startować tylko w jednej konkurencji. Gdyby Oliwia wybrała 200m prawdopodobne również zdobyłaby medal.
Emilia Twardowska w skoku wzwyż U18 – 172cm PB – Emilka po raz kolejny pokazała niesamowity charakter, w pewnym momencie pomimo wyrównania rekordu życiowego zajmowała dopiero 5 miejsce w konkursie, nie poddała się, wykazała się niebywałą odpornością psychiczną i uzyskując rekord życiowy 172cm zdobyła srebrny medal.

Brązowe medale stały się udziałem:
Jakuba Chmielarza na 800m w kategorii U20 1.53.35 PB – Kuba na Mistrzostwa jechał z 4 wynikiem. W biegu finałowym poprawił rekord życiowy aż o półtorej sekundy i tym samym ustanowił halowy rekord Ostrowa na dystansie 800m!
Kacpra Cegły na 200m w kategorii U18 22.56s – Kacper w przeciągu roku zrobił ogromny progres poprawił rekord życiowy o 70 setnych sekundy i wywalczył ten brązowy medal dosłownie rzutem na taśmę.
Sztafety MIX 4x400m U18 3.40.71s Dagmara Adamcio, Kacper Cegła, Oliwia Klar, Kacper Zimniak. – Bieg i czas sztafety to rewelacja – w zeszłym roku taki wynik dawał złoty medal, w tym roku w kategorii U20 mielibyśmy tym czasem srebrny medal. Z całej czwórki tylko Kacper Zimniak był w treningu przygotowującym pod 400m, reszta biegała ten dystans typowo z szybkości. Wielkie ukłony szczególnie dla Dagmary Adamcio, skoczkini w dal która na zmianie pobiegła z bloków 59.35!

Oprócz naszych medalistów, w Toruniu wystartowali również inni nasi reprezentanci!
4 miejsce w biegu na 60m w kategorii U18 7.85s zdobyła Ewa Piaszczyńska. Tutaj jest ogromny niedosyt, bo Ewa w poprzednich startach prezentowała się wyśmienicie i na Mistrzostwa jechała z drugim rezultatem na listach 7.78s. Gdyby to powtórzyła na MP mielibyśmy dwa medale na 60m. Niestety przeziębienie w ostatnim tygodniu przed MP nieco ją osłabiło, co spowodowało, że tym razem musiała zadowolić się 4 pozycją
6 miejsce Dagmara Adamcio w skoku w dal w kategorii U18 5.28m – tutaj też jest ogromny niedosyt. Dagmara w tym sezonie skakała już 5.45m a medal brązowy na MP wzięło 5.43m. Konkurs od początku nie układał się po naszej myśli, dopiero dwa ostatnie skoki były wykonane w miarę dobrze i z dużym prawdopodobieństwem dawałyby jej 3 miejsce na podium. Niestety były one przekroczone i na swój indywidualny medal w Mistrzostwach Polski musi jeszcze poczekać
8 miejsce Kacper Zimniak na 300m w kategorii U18 36.42s – Kacper na Mistrzostwach poprawił rekord życiowy na hali na 300m o prawie 40 setnych sekundy i ostatecznie uplasował się na wysokiej ósmej pozycji. Jest to bardzo udany powrót Kacpra do ścisłej czołówki w Polsce. Liczymy na to, że lato będzie równie udane dla niego albo nawet lepsze.
9 miejsce Paulina Szczepaniak na 800m kategoria U20 2.22.58 – Paulina w Toruniu zaprezentowała się świetnie. W biegu eliminacyjnym pobiegła bardzo odważnie, podejmowała dużo prawidłowych decyzji i finiszowała w swojej serii na wysokim 3 miejscu. Niestety ostatecznie uplasowała się na najbardziej pechowym 9 miejscu i niestety nie awansowała do finału. Do awansu zabrakło jej zaledwie 15 setnych sekundy.
9 miejsce Julia Podruczna w skoku w dal w kategorii U18 5.21m – podobnie jak u Dagmary tutaj też mamy ogromny niedosyt. Julka, która ma już w swoim dorobku brązowy medal Mistrzostw Polski, mogła spokojnie włączyć się do walki o kolejny krążek. Niestety pechowo (o 1 cm) przegrała walkę o wejście do ścisłej ósemki i nie miała szans oddać dodatkowych 3 skoków.
10 miejsce Kacper Adamczak na 3000m w kategorii u20 8.53.06 – Poziom biegu na 3000m podczas halowych Mistrzostw Polski U18 U20 był bardzo wysoki. Cieszymy się że Kacprowi udało się uzyskać swój nowy rekord życiowy i liczymy na jeszcze lepsze miejsce w sezonie letnim.
12 miejsce Cyprian Adamcio w biegu na 400m kategoria U20 49.44s. Cyprian w biegu eliminacyjnym zaprezentował się bardzo dobrze. Poprawił rekord życiowy o prawie 40 setnych sekundy i z 10 czasem awansował do Finału B. Niestety drobne problemy mięśniowe spowodowały że Cyprian nie wystąpił w finale i ostatecznie uplasował się na 12 pozycji.
12 miejsce Marta Żyłka w skoku wzwyż w kategorii U20 159cm – Marta zaprezentowała się w Toruniu z bardzo dobrej strony, skoczyła 159cm i była bardzo bliska pokonania 162cm co byłoby jej nowym rekordem życiowym. Niestety delikatnie muśnięta przez nią poprzeczka nie zdołała utrzymać się na stojakach i spadła chwile po tym jak Marta wylądowała na zeskoku.
14 miejsce Piotr Stojanowski w biegu na 60m kategoria U18 7.34s – Piotrek w eliminacjach wyrównał swój rekord życiowy (7.35s) i wypełnił zakładany plan, w postaci awansu do Finału B Mistrzostw Polski (miejsca 9-16). W 4-krotnie powtarzanym z powodu falstartów finale B wykazał się dużą odpornością psychiczną i ostatecznie uplasował się na 14 pozycji z nowym rekordem życiowym 7.34s
15 miejsce Michał Jopek w biegu na 60m kategoria U18 7.37s w eliminacjach – Michał podobnie jak Piotrek zrealizował swój główny cel jakim był awans do Finału B. Szkoda, że popełnił w nim falstart, gdyż była szansa na jeszcze lepszą pozycje oraz rekord życiowy.
15 miejsce Karol Błaszczak w biegu na 60m kategoria U18 7.27s w eliminacjach – Karol pobiegł fantastycznie w eliminacjach wyrównał swój rekord życiowy (7.27s) i z 3 wynikiem a 11 łącznie zameldował się w finale B. Niestety podobnie jak u Michała nie wytrzymał nerwowo w biegu finałowym i został zdyskwalifikowany przez falstart.
16 miejsce Ania Losy na 1500m kategoria U20 5.09.47. Ania dzięki dobremu rekordowi życiowemu trafiła z ostatnim czasem do serii silniejszej. W tym przypadku nie było to dla niej optymalne rozwiązanie, bo rywalki dość szybko uciekły naszej zawodniczce i Ani ciężko było uzyskać rekord życiowy biegnąc samotnie.
17 miejsce Sandra Chmielarz na 2000m kategoria U18 7.09.50. Sandra w odróżnieniu od Ani trafiła do serii słabszej. Pobiegła znakomicie bijąc swój rekord życiowy ze stadionu o prawie 10 sekund! Ostatecznie wygrała swoją serię i uplasowała się w sumie na 17 miejscu.
19 miejsce Julia Ułasik na 60m kategoria U18 8.24s. Julia poczyniła w tym sezonie ogromny progres poprawiając rekord życiowy z zeszłego roku o prawie 30 setnych sekundy (8.12s). Problemy ze zdrowiem w ostatnim tygodniu przygotowań nieco wpłynęły na formę Julki, która ostatecznie zakończyła rywalizację na 19 miejscu na 34 startujące w Mistrzostwach Polski. Julce zabrakło 5 setnych sekundy do występu w finale B biegu na 60m
21 miejsce Amelia Płócienniczak na 300m kategoria U18 43.08s. Amelia wystartowała w najliczniej obsadzonej konkurencji całych Mistrzostw – 300m. Rywalizowała z aż 52 rywalkami i zaprezentowała się bardzo dobrze zajmując wysokie 21 miejsce.
22 miejsce Damian Drozdowski na 400m kategoria U20 51.48s. Damian jest w naszym klubie już dziewiąty sezon i cały czas idzie do przodu. W tym roku znacznie poprawił życiówkę na 400m i na 33 startujących uplasował się na 22 miejscu. Damian od lat jest bardzo mocnym punktem każdej sztafety i liczymy, że w sezonie letnim zbliży się indywidualnie do granicy 50 sekund na 400m.
Jak widać na Mistrzostwach Polski wystartowała bardzo liczna reprezentacja naszego klubu. Jesteśmy zachwyceni ich występami. KS STAL LA staję się już poważną marką na arenie ogólnopolskiej z czego jesteśmy wszyscy niesłychanie dumni. Teraz przed nami kolejne cele i wyzwania.
Z całego serca chcemy podziękować wszystkim, którzy nas wspierali, a w szczególności Pani Prezydent Beacie Klimek, Panu Staroście Pawłowi Rajskiemu, Panu Wiceprezydentowi Sebastianowi Górskiemu. Dzięki nim te wszystkie sukcesy są możliwe :>