SENSACYJNY WYSTĘP LEKKOATLETÓW STALI LA OSTRÓW WIELKOPOLSKI W MISTRZOSTWACH POLSKI SENIORÓW – Patryk Wykrota potrójnym medalistą!!! SZTAFETA 4×100 m z rekordem Ostrowa!!! Olga Szlachta – kwalifikacje na Mistrzostwa Świata U20 do Kolumbii!!!

To był sensacyjny występ lekkoatletów ostrowskiej Stali LA w MISTRZOSTWACH POLSKI SENIORÓW, które odbyły się w dniach 9-11 czerwca w Suwałkach. Wracamy z 3 medalami w tym złotym – zdobytym przez sztafetę 4×100 m oraz srebrnym i brązowym wywalczonymi przez Patryka Wykrotę.

• Patryk Wykrota dokonał nieprawdopodobnego wyczynu – zdobył cały komplet medali: złoty, srebrny i brązowy
    • ZŁOTY z kolegami klubowymi w sztafecie 4×100 m.
    • SREBRNY w biegu na 200 m z wynikiem 20,90 s. W biegu finałowym stoczył pasjonujący pojedynek z Łukaszem Zokiem z Gorzowa przegrywając „złoto” z Łukaszem Zokiem z Gorzowa Wlkp.
    • Brązowy w biegu na 100 m z rekordem Ostrowa – 10,34 s. Po biegu eliminacyjnym, w którym zajął III m w serii i VI w rankingu trudno było oczekiwać znacznej poprawy, a jednak stało się… w biegu finałowym po niewiarygodnym finiszu uzyskał ten sam rezultat co drugi na mecie – Przemysław Słowikowski z MKL Szczecin i tysięczne setnych sekundy zadecydowały o kolejności. Z kolei pokonał IV na mecie – Mateusza Siudę z OŚ AZS Poznań o 3 tysięczne sekundy…. Niewiarygodne
  • ZŁOTY MEDAL SZTAFETY 4×100 m był absolutną niespodzianką. Chłopacy w składzie: Tomasz Jankowski, Marcin Karolewski, Patryk Wykrota i Kacper Cegła zostali zakwalifikowani do drugiej – teoretycznie „słabszej” serii biegów. W pierwszym biegu zwyciężyli zawodnicy z AZS UMCS Lublin z wynikiem 40,60 s przed KS AZS AWF Warszawa – 40,68. Wydawało się, iż zwycięzcy zostali wyłonieni… Jednak w drugim biegu NASI CUDOWNI chłopacy wygrali z wynikiem 40,56 s wyprzedzając w klasyfikacji Lublin o… 4 setne sekundy. Szok i niedowierzanie… Podobno nawet były zakusy o złożenie protestu, czy nasz zespół nie przekroczył strefy zmian… Jednak sędziowie, mając do dyspozycji dokładną rejestrację biegu z kamer wideo… wyperswadowali potencjalnym autorom wniosku jego realizację.
  • Olga Szlachta ta zaledwie 16-letnia dziewczyna wystąpiła w finale trójskoku w gronie seniorek. I to jak wystąpiła…? – w swojej piątej próbie uzyskała 12,95 m – rezultat DOKŁADNIE spełniający kryterium udziału w Mistrzostwach Świata U20 w Kolumbii, będący jednocześnie rekordem, Ostrowa Wielkopolskiego. Uplasowała się na VI miejscu wśród rywalek z których najmłodsza finalistka była o 5 lat starsza, a zwyciężczyni – Adrianna Szóstak z Oś AZS Poznań – dokładnie 10 lat starsza…
  • Jakub Chmielarz bardzo dobrze pobiegł w biegu eliminacyjnym na 800 m zajmując w serii III m z wynikiem 1.52,34 s. kwalifikując się z szóstej pozycji do finału. Tam biegnąc, między innymi z Patrykiem Dobkiem – olimpijczykiem z Tokio – zajął wysokie VII m
  • Marcin Karolewskimoże trochę mówić o pechu, gdyż uzyskał 8. czas eliminacji i… nie awansował do finału biegu na 200 m, gdyż o awansie decydowały w pierwszej kolejności tzw. Duże Q czyli zawodnicy, którzy zajęli w swoich seriach eliminacyjnych pierwsze dwa miejsca. Marcinowi do drugiej lokaty zabrakły 3 setne sekundy i w ten sposób zawodnik z trzeciej serii – z wynikiem gorszym od rezultatu Marcina o 29 setnych sekundy – znalazł się w finale A. Czas Marcina – 21.66 s i oficjalnie IX miejsce.
  • Robert Kulesza w biegu na 1500 m zajął XI miejsce z wynikiem 4.04,97 s.
  • W preeliminacjach i eliminacjach biegu na 100 m wystąpiło ponadto siedmioro naszych reprezentantów. W kategorii mężczyzn w preeliminacjach najlepiej spisał się Tomasz Jankowski pobijając rekord życiowy wynikiem 10,83 s. Kacper Cegła pobiegł w czasie 10,99 s, a Michal Tuczyński wynikiem 11,08 ustanowił PB. Jednak żaden z nich nie awansował do biegów eliminacyjnych. Udało się to natomiast kobietom – Ewie Piaszczyńskiej – 12,15 s, Oliwii Klar – 12,29 s oraz Dagmarze Adamcio – 12,39 s. Ostatecznie po biegach eliminacyjnych Ewa Piaszczyńska została sklasyfikowana na XIV m z wynikiem 12,07 s, Inga Kanicka na XIX pozycji – 12,23 s i Dagmara Adamcio na XXII miejscu. Oliwia Klar ze względu na drobny uraz w biegach eliminacyjnych nie uczestniczyła.
  • Dawid Borowski – wielka szkoda… ze względu na kontuzję podczas rozgrzewki Dawid nie mógł wystartować w biegu na 1500 m. Miał spore szanse uplasować się w czołówce i powalczyć o rekord życiowy. Taki jest sport…
  • W klasyfikacji medalowej KS STAL LA uplasowal się na XI miejscu w Polsce z trzema medalami (1-1-1)
  • W klasyfikacji punktowej na XVI m w kraju – 149 p, co jest zdecydowanie największym osiągnięciem w historii KLUBU i MIASTA udziału zawodników w tej największej krajowej imprezie