„Stalowcy” z pierwszą klasą – świetne wyniki ostrowskich zawodników w Otwartych Mistrzostwach Woj. Opolskiego. W rolach głównych Natalia Benedykcińska, Patryk Wykrota, Julka Dutkiewicz i Sztafety

Kolejne świetne zawody zaliczyli lekkoatleci ostrowskiej Stali. Tym razem startowali w Otwartych Mistrzostwach Województwa Opolskiego w Lekkiej Atletyce. Troje z nich: Natalia Benedykcińska, Patryk Wykrota i Julka Dutkiewicz uzyskało wyniki pierwszej klasy sportowej. Natalia Benedykcińska, w stojącym na bardzo wysokim poziomie konkursie skoku w dal, zajęła II miejsce OPEN i zwyciężyła wśród juniorek z wynikiem 6,06 m. Jest to zaledwie o 6 cm. gorszy wynik od minimum na tegoroczne Mistrzostwa Europy U20. Przegrała tylko jednym centymetrem z utytułowaną seniorką z Górnika Wałbrzych – Weroniką Grzelak (6,07 m.), a pokonała między innymi – multimedalistkę wielu imprez międzynarodowych – Karolinę Kucharczyk z Kadeta Rawicz – 6,02 m. Sprinterzy nie mieli szczęścia do pogody – zmuszeni byli biegać pod bardzo silny wiatr. W tych warunkach zwycięstwo w biegu na 200 m. Patryka Wykroty z rekordem życiowym na otwartym stadionie – 21,85 s. jest sporym osiągnięciem, tym bardziej, iż pokonał utytułowanego Szymona Szachniewicza z MOS Wrocław. Julka Dutkiewicz startem w Opolu zainaugurowała sezon sportowy – pewnie zwyciężając w konkursie skoku wzwyż z wynikiem 1,70 m. Dawno nie widzieliśmy tej zawodniczki w tak dobrej dyspozycji psycho-fizycznej. Od pewnego czasu wizytówką Ostrowa w kraju są sukcesy sztafet. Podobnie było w Opolu. Najbardziej wartościowy wynik uzyskali sprinterzy 4×100 m. w składzie Piotr Stempniak, Patryk Wykrota, Michał Tuczyński i Tomasz Jankowski zwyciężając w doskonałym czasie – 42,42 s. Jest to wynik zaledwie o 6 setnych gorszy od, ustanowionego przed rokiem, rekordu Ostrowa Wielkopolskiego. Bardzo ciekawie przebiegała rywalizacja sztafet 4×100 m. kobiet, w której uczestniczyły dwa ostrowskie zespoły – młodziczek i juniorek. Młodziczki w składzie Ewa Piaszczyńska, Julia Podruczna, Dagmara Adamcio i Inga Kanicka pokonały swoje starsze koleżanki (Julka Grzegorowska, Ola Losy, Olga Kalina i Natalia Benedykcińska) o… 4 setne sekundy. Młodziczki uzyskały świetny czas 49,77 s. Warto powiedzieć, iż w ubiegłym roku ten rezultat gwarantował drugie miejsce w mistrzostwach kraju młodziczek. Juniorki uzyskując 49,81 s. pokazały, iż mogą w tym roku walczyć o finałową ósemkę Mistrzostw Polski U20. Taką samą szansę walki o czołowe miejsce w kraju posiada sztafeta 4×100 młodzików, która w Opolu uzyskała 47,13 s. Chłopacy biegli w składzie: Piotr Stojanowski, Kacper Zimniak, Jakub Robotnikowski i Adam Kowalski. Faktem jest, iż Adam Kowalski młodzikiem już nie jest, ale zastąpił w tym biegu kontuzjowanego młodszego kolegę. W biegu rozstawnym 4×400 m. wystartowały tylko dwa zespoły – oba z Ostrowa. Zwyciężyli Damian Drozdowski, Cyprian Adamcio, Marcin Karolewski i Jakub Chmielarz, którzy pokonali ten dystans w czasie 3.33,40 s.

W skoku w dal młodzików zwyciężył Jakub Robotnikowski z rekordem życiowym 6,32 m., co jest obecnie drugim wynikiem w kraju.

Bardzo dobrze spisał się Dawid Borowski, który zajął II miejsce w biegu memoriałowym na 1500 m. z wynikiem 4.03,50 s. Jego klubowy kolega – Kacper Adamczak na tym samym dystansie uzyskał 4.09,79 s. Jakub Chmielarz „złamał” dwie minuty w biegu na 800 m. uzyskując 1.58,70 s.

Młodziczka – Oliwia Klar – zwyciężyła wśród młodziczek na dystansie 300 m. z wynikiem 43,29 s., a Ola Losy pokonała dystans 400 m. przez płotki w czasie 1.06,01 s. Jej siostra – Ania Losy w biegu na 800 m. uzyskała 2.30,50 s. W skoku w dal wystąpiło prawie 30 zawodniczek. Do czołowej ósemki awansowały cztery zawodniczki z Ostrowa. Oprócz Natalii Benedykcińskiej były to – Julka Grzegorowska, która uzyskała 5,33 m., Julka Podruczna – 5,16 i Dagmara Adamcio – 5,06 m. Julce Grzegorowskiej zabrakło dwóch centymetrów do uzyskania minimum na MP U20. Julka Podruczna zwyciężyła w kategorii młodziczek przed Dagmarą Adamcio. Wyróżnić można również skoczkinie wzwyż: Darię Rybak i Martę Żyłkę, które skoczyły po 1,50 m. Pozostałe rezultaty zamieszczone są w KOMUNIKACIE. Wyjazd do Opola był współfinansowany przez Gmine/Miasto Ostrów Wielkopolski.