ŚWIETNE WYNIKI SKOCZKÓW STALI LA w Puszczykowie – konkursy skoku w dal i wzwyż na najwyższym poziomie.

ŚWIETNE WYNIKI SKOCZKÓW STALI LA w Puszczykowie – konkursy skoku w dal i wzwyż na najwyższym poziomie.

Ostatni weekend zawodnicy i trenerzy Stali LA Ostrów Wlkp. spędzili w podróżach na stadiony. Ograniczenie ilości uczestników w zawodach do 150 spowodowało, iż trzeba było przemieszczać się z miejsca na miejsce, żeby móc wystartować. Po mityngach wojewódzkich dla młodzików i „starszych” zawodników w Żerkowie w sobotnie popołudnie czołowi skoczkowie spotkali się w Puszczykowie, gdzie rozegrano konkursy skoku w dal i skoku wzwyż.
Ostrowscy sportowcy spisali się doskonale. Konkurs skoku w dal dziewcząt zwyciężyła nasza multimedalistka – Natalia Benedykcińska, która oddała aż 2 świetne skoki na odległość 6,01 i 6,00 m. Świetny był również jej ostatni skok, lecz minimalnie spalony. Natalia zwyciężyła pokonując zawodniczkę Oś AZS Poznań – Weronikę Klimacką – 5,85 m. Rekord życiowy z bardzo dobrym rezultatem 5,43 m ustanowiła Ksenia Reyer. Jest to spektakularny wynik osiągnięty po poważnej kontuzji kolana.
Świetny wynik osiągnęła Olga Szlachta, która zwyciężyła w kategorii U16 z wynikiem 5,69 m. Ta zaledwie 14-letnia zawodniczka – ubiegłoroczna zwyciężczyni Ogólnopolskich Czwartków LA – pokonała inną ostrowską zawodniczkę – Julkę Podruczną – 5,36 m oraz młodziczkę z Juvenii Puszczykowo – Julię Nobik – 5,31 m.
W konkursie U16, poza wymienionymi, dobrze spisały się inne reprezentantki z Ostrowa – Dagmara Adamcio – 5,12 m, Ewa Nowicka – 4,80, Oliwia Płonka – 4,79 i Nikola Benedykcińska – 4,37 m.
W konkursie skoku w dal OPEN zwyciężył Jakub Tuczyński z rekordem życiowym 6,75 m przed Jakubem Robotnikowskim – 6,60 m. Obaj nasi medaliści halowych mistrzostw kraju U18 prezentują dobrą formę i w obu tegorocznych startach oddali najlepsze w swojej karierze skoki.
W grupie młodzików U16 dość niespodziewanie zwyciężył Szymon Jańczak uzyskując 5,76 m, co jest jego rekordem życiowym. Wielkie problemy z rozbiegiem miał Bartosz Opielewicz – ostatecznie uzyskał 5,62 plasując się na IV miejscu.
Emilia Twardowska znowu pokazała wielka klasę – ta zaledwie 15-letnia zawodniczka imponuje swoją dyspozycją. Przed tygodniem uzyskała w skoku wzwyż 1,70 m (wynik I klasy sportowej). Tym razem, co prawda, było nieco niżej bo 1,65 m, ale wrażenie pozostawiła chyba jeszcze większe. Jej próba na 1,65 m była doskonała, stąd trener Michał Walczak zadysponował dla niej kolejną wysokość 1,72 m. W dwóch próbach brakowało niewiele… Może następnym razem… W konkursie tym bardzo dobrze spisała się również Marta Żyłka zajmując III miejsce z wynikiem 1,60 m. Marta pokazała charakter – po dość kiepskich skokach na niższych wysokościach – zmobilizowała się i „powalczyła” kiedy poprzeczka była już wysoko. Daria Rybak w tym konkursie uzyskała 1,50 m, a Zosia Wojciechowska – 1,40 m.
Zawody były dotowane przez Miasto/Gminę Ostrów Wielkopolski
Close Menu