Sześć medali młodzików Stali LA w Ogólnopolskim Memoriale Ireny Szewińskiej. Kacper Zimniak kolejnym objawieniem Klubu!!!

Trwa znakomita passa ostrowskich lekkoatletów. W sobotę – 26 stycznia w Toruniu – podczas Mityngu Pamięci Ireny Szewińskiej w Toruniu młodzicy (U16) zdobyli aż 6 medali. Największym zaskoczeniem – wręcz objawieniem był występ Kacpra Zimniaka, który zwyciężył w finale biegu na 60 m. świetnym rezultatem 7,35 s. Jest to w tym momencie najlepszy wynik w tej kategorii wiekowej w Polsce. Oczywiście w weekend odbywa się w kraju kilka imprez halowych i rezultaty uzyskane na nich znane będą za kilka dni. Kacper pojechał za te imprezę z rezultatem 7,67 s., co plasowało go na XXX miejscu w kraju, wrócił z wynikiem lepszym o 32 setne sekundy -jako lider ogólnopolskich list. Zawodnik ten zwyciężył również w biegu na 200 m. – także z rekordem życiowym – 24,40 s. Kacper trafił do Stali zaledwie kilka tygodni temu i poczynił w tym czasie niewiarygodne postępy – powtarzam NIEWIARYGODNE!!!

Świetnie zaprezentował się również Jakub Robotnikowski zwyciężając w konkursie skoku w dal ze znakomitym rezultatem  6,46. Pokonał kolejnego rywala o 91 cm… Wynik ten również jest najlepszym rezultatem na ogólnopolskich listach rankingowych U16, aczkolwiek dzieli go z zawodnikiem z Sosnowca.

Kolejną liderką krajowych list U16 została Emilia Twardowska skacząc wzwyż na wysokość 1,65 m. Co prawda – zajęła II miejsce w konkursie za rewelacyjną – zaledwie 13-letnią (U14) zawodniczka z AML Słupsk (1,68 m.), ale w swojej kategorii wiekowej jest aktualnie najlepsza w kraju, a rezultat 1,65 m. pozwala zaliczać ją do ścisłego grona faworytek tegorocznych Mistrzostw Polski Młodzików.

Dwa medale zdobyły nasze skoczkinie w dal.: Inga Kanicka – 4,99 m. – drugie miejsce oraz Dagmara Adamcio – 4,97 m. – trzecie miejsce. Tym razem dziewczęta skakały gorzej, niż przed dwoma tygodniami w Kaliszu gdzie uzyskały rezultaty ponad 5,20 m. Jednak w tym konkursie dobrze spisały się również dwie pozostałe reprezentantki Stali: Julia Podruczna – 4,87 m. r, życiowy i V m. oraz Dominika Rataj 4,73 m i VI m. W konkursie wystąpiło 29 zawodniczek. Inga Kanicka w eliminacjach biegu na 60 m. ustanowiła „życiówkę” wynikiem 8,11 s., co było trzecim rezultatem eliminacji. W finale trochę spóźniła start i ostatecznie uplasowała się na IV miejscu z wynikiem 8,18 s.

VI m. w biegu na 60 m. przez płotki – z rekordem życiowym –  zajęła Nadia Blaszczyk – 9,96 s., a na VII miejsce w biegu na 600 m. uplasowała się Lena Dąbrówka z wynikiem 1.51,06 s. Na ósmej pozycji w skoku wzwyż uplasowała się – również z „życiówką” – 1,50 m. – Daria Rybak.

Pozostali uczestnicy ostrowskiej ekipy uzyskali również w większości rekordy życiowe. Ich występ podsumujemy w najbliższym czasie.

Zawody w Toruniu potwierdziły, iż mamy wspaniałych młodzików – zaliczających się do czołówki krajowej. Wszyscy medaliści są podopiecznymi trenera Michała Walczaka w których prowadzeniu pomagają mu Kasia i Marek Walczakowie.