Tu na razie jest….  ściernisko…

Tu na razie jest…. ściernisko…

Tu na razie jest ściernisko… ale będzie PIĘKNIE WSZYSTKO, czyli kolejne zewnętrzne środki finansowe na kompleksową modernizację stadionu lekkoatletycznego przy ul Kusocińskiego zostały przydzielone💥💥💥
Ministerstwo Sportu i Turystyki w ramach programu inwestycji o 🔥SZCZEGÓLNYM ZNACZENIU DLA SPORTU🔥 przeznaczyło 10,7 mln złotych na modernizację tego obiektu, a właściwie wybudowanie od podstaw stadionu wraz z pełną infrastrukturą z trybunami i halą lekkoatletyczną.
Całość inwestycji to ponad 28 milinów złotych z czego prawie 23 miliony zostały pozyskane ze środków zewnętrznych tj. Polskiego Ładu – 12 mln złotych oraz wspomniane wcześniej prawie 11 milionów z Ministerstwa Sportu i Turystyki.
Pozyskanie tak dużych środków zewnętrznych jest oczywiście wynikiem działań 💥Urzędu Miejskiego z Panią Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego Beata Klimek na czele.
Mieliśmy bardzo duże wsparcie 💥Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, który rekomendował wniosek do Ministerstwa jako priorytetowy podkreślając, iż szczególnie w ostatnich latach Ostrów Wielkopolski stal się jednym z czołowych w Polsce klubów – szczególnie w zakresie szkolenia dzieci i młodzieży.
Wielką rolę w pozyskaniu środków finansowych odegrała – wywodząca się z Ostrowa 💥Pani Minister Marlena Maląg💥 , która w obu przypadkach wspierała działania ostrowskich Władz i KS STAL LA dając dowód świetnej współpracy w realizacji lokalnych inwestycji.
Dziękujemy WSZYSTKIM, dzięki którym zaczęło się odliczanie… za 17 miesięcy inwestycja powinna zostać oddana do użytku, a lekkoatleci i piłkarze Centry będą mogli zaprosić mieszkańców Ostrowa na SPORTOWE WIDOWISKA
 
 
 
Close Menu