Wspaniały występ naszych młodzików na Międzywojewódzkich Mistrzostwach U16 (Wielkopolska + Zachodniopomorskie)

‼️🔝 Zdobywamy 14 medali w tym aż 7 złotych 🔝‼️
❗️💛💙 Cieszy to tym bardziej, że startujemy w niesamowicie silnym Makroregionie. Świadczy o tym chociażby fakt, że do wczorajszych zawodów zgłoszonych zostało aż 490 zawodników i zawodniczek. 🤯
➡️ Dla porównania, drugi najlepszy wynik w Polsce to Makroregion Warmińsko-Mazurski – Mazowiecki gdzie zgłoszonych było 385 zawodników/zawodniczek a w innych Makroregionach nawet poniżej 300. 🤯
❗️💛💙 Dlaczego ma to takie znaczenie?
➡️ Bo na makroregionie zdobywa się punkty we współzawodnictwie sportowym.
➡️ Za pierwsze miejsce w danej konkurencji są 3 punkty, 2-3 miejsce – 2 punkty, 4-11 miejsce – 1 punkt. Im więcej startujących i wyższy poziom, tym ciężej o punkty.
‼️🔝 My wczoraj zdobyliśmy ich aż 46 🔝‼️
❗️💛💙 Nie sposób nie zacząć tej relacji od niezwykłej osoby ZOSI LOSY, która trenuje z nami już od 6 lat i wczoraj po raz pierwszy osiągnęła spektakularny sukces. 🤩💪🔥
❗️✅ Zosia zdobyła złoty medal w wieloskoku ze świetnym wynikiem 11.29 🔥🔥 poprawiając swój rekord życiowy aż o 69cm! 💪👏👏 Ten wynik plasuje ją obecnie w ścisłej czołówce najlepszych dziewczyn w Polsce w tej konkurencji. 💪🔥🔥
❗️✅ Zosia wywalczyła też srebrny medal w biegu na 300m ppł z czasem 47.97 – życiówka poprawiona aż o 2 sekundy 🤯💪🔥👏
❗️✅ Niesamowicie pobiegła również nasza zaledwie 14-letnia WERONIKA DUDZIŃSKA. 🔥🔥 Weronika zwcyiężyła w silnie obsadzonym biegu na 2000m z rewelacyjnym czasem 6.46.61 poprawiając życiówkę aż o 15 sekund! 🤯👏🔥💪 Ten wynik podobnie jak rezultat Zosi plasuje ją w ścisłej czołówce najlepszych rezultatów w Polsce! 🔥🔥💪💪
❗️✅ Dwa złote medale i dwa rekordy życiowe przywiózł z Poznania nasz znakomity skoczek BARTŁOMIEJ ŁUCZAK. 🔝💪🔥 Bartłomiej wygrał skok w dal z rezultatem 6.23m oraz okazał się również najlepszy w wieloskoku – 12.33m 💪🔥👏👏
❗️✅Dwa medale zdobył również nasz 14-letni super talent ERYK KRAKOWSKI. 🤯🔥💪🔝
➡️Eryk wyraźnie zwyciężył w biegu na 100m z rezultatem 11.65s – wiatr -1.2. 🔥🔥👏
➡️Eryk sprawił również dużą niespodziankę w skoku w dal, gdzie uplasował się na drugim miejscu z życiówką poprawioną aż o pół metra – 5.91m 💪🔥👏
❗️✅Wysoką dyspozycję potwierdziła LENA KANICKA, która nie miała łatwego zadania, bo uczestniczyła w dwóch konkurencjach na raz: w skoku w dal i w biegu na 100m. 🤯🔥💪

➡️Lenka spisała się

świetnie

👏💪 wygrała w skoku w dal z wynikiem 5.18m 🔥🔥a na dystansie 100m zdobyła brązowy medal – 12.87s – przegrywając złoto o kilka setnych sekundy. 💪🔥👏

❗️✅Prawdziwą eksplozję formy zaprezentował ALEKSANDER WOJTASIK. 💪🔥🔝
➡️ Olek zwyciężył na 300m z doskonałym czasem 36.96s – rekord życiowy poprawiony aż o 80 setnych sekundy! 🤯🔥💪👏
➡️Olek poprawił również rekord życiowy w biegu na 100m – 11.83s pod wiatr – 0.4. Ostatecznie Olek w finale biegu na 100m zajął 4 miejsce.💪🔥👏
❗️✅Bardzo dobrze wypadł też nasz kolejny sprinter NIKODEM ZIMNIAK. 🔥🔝
➡️Popularny „Niko” wywalczył srebrny medal w biegu na 300m z nowym rekordem życiowym 37.08 💪🔥👏
➡️oraz uplasował się na 3 miejscu w biegu na 100m z wynikiem 11.83s 💪🔥👏
❗️✅ Aż o sekundę swój rekord życiowy w biegu na 600m poprawiła NATASZA MUCHA uzyskując 1.39.29. 🤯🔥💪👏 Rezultat ten pozwolił Nataszy zajęć 3 miejsce w rywalizacji. 👏👏🔥🔥
❗️✅Srebrny medal w sztafecie 4x100m wywalczyli nasi chłopcy w składzie: Kuba Adamek, Sebastian Januszewski, Igor Markowski oraz Bartosz Ratajczyk. 👏🔥💪 Nasza drużyna uzyskała bardzo dobry rezultat 47.63s. 🔥🔥
❗️✅Wysokie 4 miejsce w wieloskoku chłopców zajął 14-letni JAKUB PŁÓCIENNICZAK, poprawiając przy tym dość wyraźnie swój rekord życiowy – 11.53m, 🔥🔥💪💪 Kuba zajął też 9 miejsce w skoku w dal – 5.23m 💪🔥👏👏
❗️✅Bardzo dobrze spisały się nasze dziewczyny w sztafecie 4x100m biegnące w składzie Zuza Szmyt, Natalia Kubera, Maja Kaźmierczak, Oliwia Górska. 🔥🔥👏👏
➡️Nasze zawodniczki zajęły bardzo wysokie 5 miejsce z dobrym rezultatem 55.39. 🔥🔥 Cieszy najbardziej to, że dziewczyny zaliczyły duży progres w stosunku do zeszłotygodniowego występu poprawiając się o ponad sekundę. 🤯🔥🔥👏👏
❗️✅5 miejsce w finale biegu na 100m uzyskał BARTOSZ RATAJCZYK 12.03s – w eliminacjach 11.99s 👏👏🔥
❗️✅Aż o sekundę poprawił swój rekord życiowy w biegu na 300m SEBASTIAN JANUSZEWSKI, uzyskując bardzo dobry wynik jak na jego krótki staż treningowy 39.33s. 🔥🔥👏👏Sebastian dzięki temu uplasował się na wysokim 6 miejscu. 💪🔥👏
❗️✅ 6 miejsce w skoku wzwyż wywalczyła ALEKSANDRA KONIAREK uzyskując 145cm, 👏👏Ola zdobyła również 1 punkt w wieloskoku zajmując 9 miejsce z rezultatem 9.85m💪🔥👏
❗️✅W wieloskoku dziewczyn dobre 7 miejsce zajęła JULIA KACZMAREK wyrównując swój rekord życiowy 10.10m. 💪🔥👏
❗️✅ 11 miejsce w wieloskoku i 1 punkt we współzawodnictwie wywalczyła Natalia Kubera 9.62m