Wygrywamy Wielomecz Miast w Wielkopolsce

Wygrywamy halowy lekkoatletyczny mecz w kategorii U16 pomiędzy czterema miastami – Kaliszem – Środą Wielkopolską – Żerkowem i Ostrowem. ‼️🔥‼️
❗️☑️ Po dwóch latach przerwy spowodowanych pandemią ponownie odbył się w Kaliszu tzw wielomecz lekkoatletyczny. 💪
☑️ Jest to bardzo fajna impreza, w której ważniejsze od wyników poszczególnych zawodników są uzyskane przez nich miejsca za które przyznawane są punkty. 🏃🏻‍♀️
➡️ Za 1 miejsce w danej konkurencji 9 punktów za drugie 7, za trzecie 6 itd. 🏃
❗️☑️ Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że po raz trzeci z rzędu udało nam się wygrać tą rywalizację. 🔥💪
❗️☑️ W sumie zdobyliśmy 207,5 punktów. 🤯🥳
➡️ 👏 Drugie miejsce zajął Kalisz – 175 punktów trzecie Środa Wielkopolska 154,5 punktów, a czwarte Żerków 105 punktów. 👏
❗️☑️ W naszym zespole mieliśmy dwójkę niekwestionowanych liderów: Weronikę Dudzińską oraz Eryka Krakowskiego. 🔥💪
➡️ Przypomnijmy, że oboje zdobyli, prawie dwa miesiące temu, indywidualne medale Mistrzostw Polski U16. 💪🔥
➡️ Weronika brąz w biegu na 2000m a Eryk srebrny medal na 100m (oraz złoty medal w sztafecie 4x100m). 💪🔥
➡️ Nasi liderzy nie zawiedli, Weronika pewnie zwyciężyła w biegu na 1000m z czasem 3.38,99 natomiast Eryk okazał się najlepszy w biegu na 60m uzyskując znakomity wynik 7.25s. 👏👏🔥🔥
➡️ Eryk zwyciężył również w skoku w dal z rezultatem 5.85m. 🤯🔥🔥
❗️☑️ Aż dwa indywidualne złote medale wywalczył zaledwie 12-letni Franciszek Grzegorowski. 👏👏🔥🔥 Nasz zawodnik pewnie zwyciężył w biegu na 600m z rezultatem 1.49.12 oraz w skoku wzwyż – 160cm – rekord życiowy poprawiony o 10cm.🥳👏👏
❗️☑️ W swoim debiucie na dystansie 60m ppł złoty medal z czasem 10.67s wywalczyła utalentowana Ola Andraszak. 💪👏👏
❗️☑️ Znakomity debiut w naszych barwach zaliczył Tymoteusz Nowak, który bez większych problemów wygrał rywalizację na dystansie 300m z czasem 44.75 co zważywszy na ostre łuki w kaliskiej hali jest bardzo dobrym rezultatem. 🔥🔥💪
❗️☑️ Zwyciężyły równiez obie ostrowskie sztafety 4x200m.👏🔥🔥
➡️ Dziewczyny w składzie Maria Błaszczyk, Maja Kaźmierczak, Olga Wolicka oraz Ola Andraszak wygrały rywalizację z czasem 2.04.70, 💛💙
➡️ natomiast chłopcy biegnąć w kolejności: Kuba Płócienniczak, Eryk Krakowski, Nataniel Jędrajczyk oraz Tymek Nowak zwyciężyli aż o 4 sekundy nad drugim zespołem uzyskując 1.51.73s 💛💙
❗️☑️ Na drugich pozycjach uplasowali się:
➡️ Lilli Adissou – debiut na 60ppł i 10.97s 💪🔥
➡️ Oliwia Górska – 300m – 49.68s – zdecydowana życiówka w kaliskiej hali 💪🔥
➡️ Kalina Sołtysiak – 600m – 1.57.59 – zaledwie 12 lat 💪🔥
➡️ Amelia Siewiera – skok w dal – 4.79 – rekord życiowy 💪🔥
➡️ Gabrysia Galusińska – skok wzwyż 140cm – 145cm minimalnie strącone 💪🔥
➡️ Nataniel Jędrajczyk – 60m – 7.73s – ogromny progres z bardzo krótkim stażem treningowym – zaledwie 3 miesiące 💪
➡️ Filip Piwoński – 300m – 46.70s – odważny i dobry bieg na trudnej kaliskiej hali 💪🔥
➡️ Maksimilian Wróbel – 600m – 1.54.54 – podobnie jak kilkoro innych zawodników zaledwie 12 lat 💪🔥
❗️☑️ Brązowe medale zdobyli:
➡️ Maja Kaźmierczak – 60m – 8.55s – świetna nowa życiówka poprawiona o 16 setnych sekundy. 💪🔥
➡️ Maria Błaszczyk – 300m – 49.77s – bardzo udany debiut w naszych barwach na trudnym dystansie 300m 💪🔥
➡️ Amelia Sobczak – w dal 4.51m -PB kolejna nasza utalentowana zawodniczka urodzina w 2010 roku 💪🔥
➡️ Aleksandra Andraszak – skok wzwyż – 140cm – życiówka Oli , która specjalizuje się bardziej w skoku w dal i biegach krótkich 💪🔥
➡️ Dawid Nowak – kolejny nasz utalentowany 12 latek, który zadebiutował ze świetnym skutkiem na dystansie 60ppł – 10.74 💪🔥
➡️ Bory Rachuta – 60m – 7.92s – jedna z największych niespodzianek tych zawodów – kolejny rewelacyjny 12-latek, który pobił rekord życiowy na tym sprinterskim dystansie o prawie 30 setnych 💪🔥
➡️ Franek Leiński – 1000m 3.24.07 – świetny i odważny bieg naszego młodego zawodnika 💪🔥
➡️ Kuba Płócienniczak – w dal 5.33 – ogromny potencjał jeszcze niewykorzystany przez błędy w technice skoku 💪🔥
➡️ Gabriel Matysek – wzwyż 150cm – jeszcze jeden złoty chłopak z rocznika 2010, charakteryzujący się niezwykłą skocznością 💪🔥
➡️ Sztafeta II 4x200m w składzie Franek Grzegorowski, Dawid Nowak, Filip Piwoński oraz Borys Rachuta 1.57.95 💪💙
❗️☑️ Pozostali nasi zawodnicy spisali się także rewelacyjnie, bijąc wiele rekordów życiowych i plasując się bardzo wysoko w klasyfikacji. 💛💙
❗️☑️ Cieszy atmosfera , wspólny doping i zaangażowanie naszych zawodników. Dla wielu z nich był to dopiero debiut a już pokazali że drzemią w nich ogromne możliwości 💛💙