Zawody pod znakiem rywalizacji z konkurentami i aurą w Łodzi

Aura w tym roku nie rozpieszcza lekkoatletów. W poszukiwaniu znośnych warunków atmosferycznych lekkoatleci Stali LA udali w niedzielę 12 maja do Łodzi. Trafili tam na sprzyjający wiatr sprinterom i temperaturę od 17 do 10 stopni w miarę trwania zawodów. Inga Kanicka potwierdziła swoja wysoka formę przebiegając w eliminacjach 100 m. w czasie 12,54 s. z niemal idealnym wiatrem 1,9m/s. Jest to świetny rezultat jak na młodziczkę – będący drugim rezultatem zawodów OPEN na 30 startujące zawodniczki. Inga również uzyskała bardzo dobry czas na 200 m. – 26,29 s. Jej rówieśniczka – Emilia Twardowska skoczyła wzwyż 1,62 m. zajmując III miejsce w zawodach i oczywiście pierwsze wśród U16. W biegu na 200 m. Tomasz Jankowski zajął V m. 22,63 s., a debiutujący na tym dystansie Kacper Zimniak – 23,74 s. Kacper jest też młodzikiem U16 i jego sprinterskie predyspozycje pozwalają mieć nadzieję, iż pójdzie w ślady Patryka Wykroty.

W biegu na 800 m. tryumfował Robert Kulesza – 2.02,05 s. Dobrze spisała się Olga Kalina która uzyskała na „setkę” 13,38 s., a na 200 m. – 27,07 s. Niewiele gorzej ten dystans pokonały: Ola Losy – 27,28 s., Dagmara Adamcio – 27,32 s. oraz Amelia Płócienniczak – 28,21 s.

W skoku wzwyż oprócz Emilki Twardowskiej wystąpiły jeszcze trzy młode – ostrowskie zawodniczki. Daria Rybak z wynikiem 1,47 m. zajęła VII m., Zosia Wojciechowska z rekordem życiowym 1,42 m. – IX miejsce i zaledwie dwunastoletnia Ola Koniarek – XI m. z wynikiem 1,37 m.

Największego pecha do… organizatorów miały skoczkinie w dal. Sędzia główny dokonał niewłaściwego wyboru skoczni nakazując dziewczętom wykonywanie rozbiegu pod silny wiatr. W tych warunkach nie dało się daleko skakać. Nasza halowa mistrzyni kraju – Natalia Benedykcinska oczywiście zwyciężyła, ale z wynikiem 5,50 m. przy silnie przeciwnym wietrze. Julia Podruczna uplasowała się na III miejscu – 4,98 m. Wśród chłopców II miejsce zajął Jakub Robotnikowski 5,96 m.

Wyjazd współfinansowany był przez Gminę Miasto Ostrów Wielkopolski i Powiat Ostrowski.