Świetne rezultaty ostrowskich zawodników w Mityngu Otwarcia Sezonu: Natalia Benedykcińska – 6,00 m. w skoku w dal, Inga Kanicka 42,15 s. w biegu na 300 m., Emilia Twardowska 1,60 m. w skoku wzwyż i wiele innych dobrych wyników i rekordów życiowych.

Lekkoatleci ostrowskiej Stali wystąpili w wojewódzkim mityngu Otwarcia Sezonu, który odbył się 28 kwietnia 2019 r. w Poznaniu. W imprezie wzięło udział ponad 600 zawodniczek i zawodników z Wielkopolski. Ekipa z Ostrowa liczyła prawie 60 osób w kategoriach wiekowych od dzieci do młodzieżowców (od 12 do 20-latków). Szkoda tylko, iż lekkoatletom przyszło rywalizować w niskiej temperaturze, co groziło kontuzjami i oczywiście potencjalnie gorszymi rezultatami. Mimo to sportowcy Stali LA uzyskali wiele bardzo dobrych rezultatów:

Znakomicie spisała się Natalia Benedykcińska zwyciężając w skoku w dal z rezultatem 6,00 m. Jest to wynik zaledwie o 12 cm gorszy od minimum na Mistrzostwa Europy Juniorów. To początek sezonu, ale oczywiście 6,12 m. „samo się nie skoczy” i trzeba będzie jeszcze popracować na formą. Świetnie spisała się również Inga Kanicka zajmując II miejsce OPEN w biegu na 100 m. – 12,74 s. oraz V miejsce w biegu na 300 m. – 42,15 s. Inga jest dopiero młodziczką, w której to kategorii oczywiście zwyciężyła na obu dystansach. Rezultat uzyskany na 300 m. pozwala mieć nadzieję na plasowanie się jej w ścisłej czołówce krajowej. Zresztą podobnie świetny wynik uzyskała inna młodziczka – Emilia Twardowska zwyciężając konkurs skoku wzwyż – 1,60 m. Bardzo ciekawie zapowiadał się bieg na 1000 m. w którym udział wzięło wielu bardzo dobrych zawodników. Smaczku miała też dodać rywalizacja wewnątrzklubowa między Dawidem Borowskim, Kacprem Adamczakiem i Robertem Kuleszą. Niestety, tuż po starcie – potrącony łokciem – przewrócił się Kacper Adamczak. Jednak wstał i mimo wielu otarć naskórka kontynuował rywalizację. Jednak nie był wstanie walczyć o zwycięstwo. W tej sytuacji dość zdecydowane zwycięstwo odniósł Dawid Borowski – 2.36,93 s. Trzecie miejsce zajął Robert Kulesza – 2.42,30 s. a jako czwarty linie mety przekroczył Kacper Adamczak – 2.43,66 s. W biegu na 600 m. na drugim miejscu uplasował się Jakub Chmielarz z wynikiem 1.24,32 . Również na drugim miejscu uplasował się Marcin Karolewski w skoku w dal 6,34 m. Jakub jest juniorem młodszym U18 i być może tym rezultatem zapewni sobie udział w mistrzostwach kraju. Ale myślimy, iż jeszcze w sezonie będzie osiągał lepsze wyniki. Podobnie w skoku w dal – na trzeciej pozycji OPEN – uplasował się Jakub Robotnikowski z wynikiem 6,21 m. Jakub jest jeszcze młodzikiem U16 i w swojej kategorii wiekowej odniósł zwycięstwo, a wynik jaki uzyskał rokuje duże szanse włączenia się do walki o medale podczas mistrzostw kraju. Także trzecie miejsce w skoku w dal OPEN i pierwsze w kategorii U16 wywalczyła Julia Podruczna z wynikiem 5,20 m. Jej forma również rokuje udział w mistrzostwach Polski U16. W skoku wzwyż na trzeciej pozycji uplasowała się Marta Żyłka z wynikiem 1,55 m. Marta wróciła na skocznię po wielomiesięcznej absencji spowodowanej kontuzją, a w konsekwencji operacją kolana. Najgorsze ma już za sobą, teraz nadchodzi czas wysokiego skakania. Dwa razy na trzecich miejscach uplasował się Robert Gaweł: w biegu na 100 m.- 11,53 s. oraz w biegu na 300 m. – 37,34 s. Bardzo odważnie pobiegła na 600 m. Lena Dąbrówka walcząc do ostatnich metrów o zwycięstwo w serii. Po pasjonującym finiszu zwyciężyła z wynikiem 1.45,11 s., co uplasowało ją ostatecznie na IV miejscu OPEN i pierwszym w kategorii U16. Bardzo dobrze spisał się Kacper Zimniak zajmując VII miejsce w biegu na 300 m. – 37,86. W swojej kategorii wiekowej – U16 był drugi. Ogromne nadzieje możemy pokładać w zaledwie trzynastoletniej Oldze Szlachta, która w biegu na 300 m. uzyskała świetny wynik, jak na te kategorię wiekową U14 – 44.33 s. Podobnie zresztą jak w Oliwii Klar – młodziczki – która przebiegła 100 m. w czasie 13,19 s. Dobre wyniki i rekordy życiowe uzyskało jeszcze wielu innych zawodników ostrowskiej Stali LA. Publikowane są one pod przyciskiem KOMUNIKAT.

W imprezie tej nie wystartowało jeszcze kilkoro ostrowskich medalistów mistrzostw Polski: Patryk Wykrota, Julia Dutkiewicz, Michał Tuczyński, Maciej Sokołowski, Tomasz Jankowski, Damian Drozdowski. Trenerzy zdecydowali, iż dla nich jeszcze z pierwszymi startami należy się wstrzymać.

Wyjazd na zawody współfinansowany był ze środków Miasto/Gmina Ostrów Wielkopolski i Starostwa Powiatowego.