5 medali naszej 8-osobowej ekipy podczas Ogólnopolskiego Finału Nestle Cup we Włocławku!!

Po raz kolejny w tym sezonie świetnie zaprezentowali się zawodnicy KS STAL LA!
W ogólnopolskim finale programu Lekkoatletyka dla każdego wywalczyliśmy aż 5 medali!

W zawodach uczestniczyli najlepsi w kraju młodzi lekkoatleci w kategoriach wiekowych U16 i U14 biorący udział w programie LDK.
Złote krążki padły łupem:
Ingi Kanickiej (U16) w biegu na 300m z nowym bardzo wartościowym rekordem życiowym 41.03s
Emilii Twardowskiej (U16) w skoku wzwyż – 162cm. Emilka po zapewnieniu sobie zwycięstwa na wysokości 162 cm, przeniosła kolejne próby na 168 gdzie dwukrotnie była bardzo blisko pokonania poprzeczki zawieszonej na tej wysokości
Bartłomieja Łuczaka (U14) w skoku w dal 5.30. Bartek po raz pierwszy startował w tak prestiżowej imprezie i od razu wypadł znakomicie bijąc rekord życiowy aż o ponad 20cm

Srebrny medal wywalczyła Oliwia Klar (U16) w biegu na 300m ustępując jedynie swojej koleżance klubowej Indze Kanickie. Czas Oliwii to 41.56s

Brąz zdobyła Lena Kanicka (U14) z nowym najlepszym wynikiem w tym sezonie na 300m 44.08s

Świetnie spisał się również Michał Jopek, który w finale biegu na 100m zajął 7 miejsce bijąc rekord życiowy aż o 33 setne sekundy jednocześnie zapewniając sobie awans na Mistrzostwa Polski, które odbędą się za 5 tygodni w Słupsku
Dobrze spisał się również Szymon Jańczak (U16) w skoku w dal gdzie również, podobnie jak Michał, uplasował się na 7 pozycji.

O sporym pechu może mówić jedna z faworytek konkursu skoku w dal U16 Olga Szlachta, która spaliła dwie pierwsze próby a w trzeciej decydującej o wejściu do finału, potknęła się i upadła tracąc jednocześnie szanse na wywalczenie medalu. Cóż taki bywa sport,porażki są czasami też dobrą lekcją na przyszłość. Popularna „Golga” będzie miała okazję do rewanżu już za 5 tygodni podczas Mistrzostw Polski:>

Ogromne GRATULACJE dla trenera Michała Walczaka – trenera wszystkich wymienionych zawodniczek i zawodników

Drużynowo województwo Wielkopolskie, które reprezentowali nasi młodzi zawodnicy, zajęło bardzo dobre drugie miejsce.

Wszystkim startującym bardzo gratulujemy sukcesów równocześnie dziękujemy naszej wspaniałej lekkoatletce, rekordzistce Ostrowa w skoku w dal Ewie Rosiak za opiekę nad zawodnikami podczas tej imprezy