DAWID BOROWSKI ze STALI LA w Ostrowie Wielkopolskim wicemistrzem Polski w biegu przełajowym na 4 km

W sobotę – 27 listopada w Tomaszowie Lubelskim odbyły się 93. Mistrzostwa Polski w Biegach Przełajowych.

Wielki sukces odniósł Dawid Borowski zajmując w biegu na 4 km II miejsce wśród młodzieżowców U23 oraz V m wśród seniorów. W swojej kategorii wiekowej przegrał tylko z multimedalistą mistrzostw kraju – Oliwerem Mutwilem.
KS Stal LA Ostrów wystawiła dziesięcioosobową reprezentację zawodniczek i zawodników, prowadzonych przez trenerkę Kamilę Grzegorowską.
W biegu na 2 km w kategorii U18 – 28 miejsce zajęła Lena Dąbrówka. Na tym samym dystansie w rywalizacji U20 Paulina Szczepaniak zajęła 19 miejsce. Lena i Paulina zdobyły po 1 punkcie do rekordowego w tym roku dorobku w Ogólnopolskim Współzawodnictwie Dzieci i Młodzieży. W kategorii U20 -24 była Anna Losy, a 25 Zuzanna Sztok.
W biegu na 3 km w kategorii U18 Bartosz Polak zajął 29 miejsce (1 p.). W biegu na 3 km w kategorii U20 IX miejsce zajął Jakub Chmielarz (6 p), a Marek Jankowski uplasował się na 38 miejscu.
W biegu na 6 km w kategorii U20 Kacper Adamczak, zwycięzca tegorocznego Biegu Republiki Ostrowskiej zajął XIII miejsce (3 p)
Trenerka Kamila Grzegorowska oceniła występ swoich podopiecznych – „W biegu na dystansie 4 km piąty finiszował Dawid Borowski, a 24 Robert Kulesza. Jednocześnie w klasyfikacji młodzieżowców Borowski uplasował się na drugiej pozycji i odebrał srebrny medal. – Przegrać z Oliwerem Mutwilem, wielokrotnym medalistą Mistrzostw Polski to jak wygrać. Srebrny medal to ogromny sukces Dawida, który przed rokiem był dziesiąty wśród seniorów i czwarty w gronie młodzieżowców. Teraz finiszował na piątym miejscu w Polsce w gronie seniorów, co jest sporym osiągnięciem”
Oceniając występ Kacpra Adamczaka stwierdziła” Jeśli chodzi o Kacpra troszeczkę nie trafiliśmy z formą, bo Kacper był po ciężkim obozie zaplecza kadry juniorów i chyba jeszcze te obciążenia nie puściły”
Trenerka ostrowskich biegaczy i biegaczek podkreślała, że trasa w Tomaszowie Lubelskim była bardzo trudna z szalenie mocnym podbiegiem. – My nie trenujemy w takich warunkach, tym bardziej cieszą te miejsca, które zajęli nasi zawodnicy. Zdobyliśmy 25 medal w tym roku do naszej klubowej kolekcji oraz dołożyliśmy punkty we współzawodnictwie sportowym dzieci i młodzieży, co bardzo nas cieszy – zakończyła trenerka KS Stal LA Ostrów.
Dziękujemy Gminie Miasto Ostrów Wielkopolski i Starostwu Powiatowemu za współfinansowanie wyjazdu na MISTRZOSTWA