Dawid Grząka stypendystą  Wielkopolskiego Stowarzyszenia Ludowe Zespoły Sportowe Zwycięstwa powiatu ostrowskiego oraz I LO w Ostrowie Wlkp

Dawid Grząka stypendystą Wielkopolskiego Stowarzyszenia Ludowe Zespoły Sportowe Zwycięstwa powiatu ostrowskiego oraz I LO w Ostrowie Wlkp

W dniu dzisiejszym – 13.12.2021 r w Poznaniu odbyło się Uroczyste Podsumowanie Współzawodnictwa Sportowego o Puchar Marszałka Wojewódzkiego w kategorii szkół oraz powiatów. Miło nam zakomunikować, iż POWIAT OSTROWSKI w tym roku okazał się najlepszy spośród 31. uczestniczących powiatów w Wielkopolsce zdobywając 2700 p. Na drugim miejscu uplasował się powiat wągrowiecki – 2200 p., a na trzecim ostrzeszowski – 2190 p.
W kategorii szkół zwycięstwo odniosło I Liceum Ogólnokształcące z Ostrowa Wielkopolskiego – 69 p. przed ZSZ 1 Ostrzeszów – 67 p i ZSR Środa Wlkp. – 57 p.
Podczas uroczystości wręczono stypendia ufundowane przez Wielkopolskie Stowarzyszenie Ludowe Zespoły Sportowe dla 10-ciu najlepszych sportowców Wielkopolski. Jednym z laureatów został uczeń ZS Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim, zawodnik KS STAL LA w Ostrowie Wielkopolskim – Dawid Grząka. W bieżącym roku Dawid został halowym mistrzem Polski w biegu na 60 m, a w sezonie letnim uplasował się na III m w Mistrzostwach Polski U18 w biegu na 100 m. Zajal II m w sztafecie 4×100 m. Dawid został powołany do reprezentacji Polski na mecz Polska:Słowacja:Czechy:Węgry gdzie zajął II miejsce na dystansie 100 m.