Patryk Wykrota – wychowanek ostrowskiej Stali LA. Obecnie zawodnik Oś. AZS Poznań potrójnym medalistą Halowych Mistrzostw Polski Seniorów i U23.

Znakomicie spisał się w Toruniu podczas Halowych Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców wychowanek Stali LA Ostrów Wlkp. – obecnie trenujący w Oś. AZS Poznań – PATRYK WYKROTA.
Patryk w biegu na 200 m. w kategorii U23 został mistrzem Polski z wynikiem 21,68 s. (w eliminacjach 21,48 s.). Rezultat ten sprawił, iż jednocześnie został brązowym medalistą w kategorii seniorów. Ponadto wraz z kolegami z Poznania wywalczył złoty medal w sztafecie 4×200 m.
Patryk swoja przygodę ze sportem rozpoczął w Ostrowie Wlkp. pod okiem trenera Michała Walczaka. Przez trzy lata treningów zdobył w barwach ostrowskiego klubu 5 medali w tym dwa złote indywidualnie w biegu na 200m. Reprezentował Polskę w Mistrzostwach Europy U20, gdzie wraz z kolegami zajęli IV miejsce w sztafecie 4×100 m. Od października 2019 podjął studia na poznańskim AWF i jednocześnie zmienił barwy klubowe. Obecnie jego trenerem jest długoletni trener kadry narodowej sprinterów – Tadeusz Osik. Patryk wielokrotnie powtarza, iż jest związany z miastem i Klubem ostrowskim