Inga Kanicka najlepsza zawodniczką Memoriału Ireny Szewińskiej w Toruniu

Kolejne niesamowite starty zawodników KS Stał LA w tym sezonie!
Inga Kanicka pobiła halowy rekord Ostrowa na 200m 25.86s i wygrała w Toruniu bardzo prestiżowy ogólnopolski miting Memoriał Ireny Szewińskiej. Oprócz zwycięstwa na 200m, zdobyła również złoty medal w biegu na 60m 8.01 s. otrzymując jednocześnie puchar dla najlepszej zawodniczki całych zawodów!
Złoty medal zdobyła również Emilia Twardowska w skoku wzwyż ze świetnym wynikiem 170cm pokonując między innymi Mistrzynię Polski młodziczek z zeszłego roku Hannę Grabowską.
Do pokonania poprzeczki na wysokości 173cm zabrakło naprawdę niewiele.
Świetny konkurs w skoku w dał zaliczyła Dagmara Adamcio, która zdecydowanie pokonała swoje rywalki uzyskując 5.24m.
Dwa medale do kolekcji w kategorii U14 dołożył Bartosz Ratajczyk który zwyciężył w skoku w dal 4,64 i zajął II miejsce w biegu na 60m. 8,24 s. Widać że rośnie nam kolejny wielki talent.

Oprócz medalistów z dobrej strony pokazali się inni nasi reprezentanci.
O ogromnym pechu może mówić Oliwia Klar, która w biegu na 60m przegrała medal o tysięczne części sekundy ( IV miejsce – 8.13s). Oliwia świetnie wypadła za to na 200m uzyskują bardzo dobry czas jak na młodziczkę 26.50s (PB i V miejsce)
Bartosz Opielewicz zajął IV miejsce w skoku w dal z rezultatem 5.45m
Lena Kanicka, która z powodu kontuzji nie mogła w pełni trenować przez ostatni miesiąc, uzyskała na 200m wartościowy rezultat 27.95s co pozwoliło zająć jej w sumie V miejsce na prawie 80 startujących dziewcząt w kategorii U14.
V miejsce zajęła również w skoku wzwyż Daria Rybak z rezultatem 155cm.
Po raz kolejny z dobrej strony pokazał się Michał Jopek który na 200m pobiegł 24.40s (VI miejsce) oraz na 60m 7.57 (VIII miejsce i PB).
VI miejsce w skoku w dal w kategorii U16 zajął Szymon Jańczak z wynikiem 5.24m
Bardzo odważnie i ambitnie pobiegła na 600m Natasza Mucha, która zdecydowanie pobiła swoją dotychczasową życiówkę i z rezultatem 1.51.54s uplasowała się na wysokiej IX pozycji w kategorii U14.
Dagmara Adamcio – 200m – 27.36s.

Warto zaznaczyć że zawody ze względu na ogromną ilość startujących ( w niektórych konkurencjach aż 70-80 osób!) trwały cały dzień, a w niektórych konkurencjach pojawili się właściwie wszyscy najlepsi zawodnicy w Polsce w poszczególnych kategoriach wiekowych.
Sukcesy naszych zawodników jeszcze raz pokazują że klub rośnie w siłę i staje się coraz bardziej rozpoznawalny na arenach krajowych.

Szkoda że w Toruniu nie wystartowali wszyscy nasi najlepsi zawodnicy. Lena Dąbrówka i Sandra Chmielarz szlifują swoją formę na obozie w Szklarskiej Porębie, natomiast Olga Szlachta i Julia Podruczna wyjechały na ferie.

Wszystkim zawodnikom bardzo gratulujemy świetnych startów :>

Zawody były współfinansowane przez Miasto/Gminę Ostrów Wielkopolski i Samorząd Województwa Wielkopolskiego.