IV miejsce polskiej sztafety 4×100 m z Patrykiem Wykrotą w Mistrzostwach Europy U23 w Tallinie

Rewelacyjny bieg Patryka na 3 zmianie!!!
Polacy wystąpili w składzie Damian Trzaska, Łukasz Żok, Patryk Wykrota oraz Artur Łęczycki. Czas naszej drużyny to 39,67s. Do medalu zabrakło niewiele, tylko 22 setne sekundy.
Patryk pobiegł fenomenalnie zarówno w eliminacjach jak i w finale, gdzie na swojej zmianie uzyskał rezultat 9,55s, był to trzeci wynik spośród wszystkich biegających na tej zmianie zawodników, przegrał tylko o 1 setną sekundę z Czechem Tomasem Nemejcem (rekord życiowy na 200m 20,53s, na zmianie 9,54s) oraz Hiszpanem Jesusem Gomezem (srebrny medalista tych Mistrzostw w biegu na 200m z wynikiem 20,60s, na zmianie 9,54s)! To pokazuje jak mocny jest Patryk i jak dużo wniósł do reprezentacji.

Wychowanek ostrowskiej Stali LA (obecnie Oś AZS Poznań) startował też w biegu indywidualnym na 200 m, gdzie awansował do półfinału osiągając wynik – 21,28 s. W swoim biegu półfinałowym zajął VI m (21,69 s) przy wietrze przeciwnym (-2,6 m/s). Tym samym uplasował się ostatecznie na XIII pozycji w ME. Czas ten zupełnie nie odzwierciedla jego dyspozycji, ponieważ warunki na bieżni były ekstremalnie trudne. Wiał bardzo mocny przeciwny wiatr na całej długości 200 metrów (-2.6m/s). Dodatkowo Patryk wylosował najgorszy z możliwych 1 tor, a mimo tego pobiegł świetnie i zdołał wyprzedzić dwóch bardzo mocnych rywali. Szkoda że Patryk nie trafił do pierwszej serii,w której warunki były lepsze ( chociaż też na pewno nie idealne) i padło aż 5 rekordów życiowych. Między innymi Izraelczyk Gal Arad, z którym Patryk wygrał w eliminacjach o 5 setnych sekundy pobiegł 21.01s… Teraz możemy tylko gdybać…