Lekkoatleci powiatu ostrowskiego zwyciężyli w Mistrzostwach Wielkopolski Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe!!!

25 kwietnia 2019 r. w Pile odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe w kategoriach: U23, U20 i U18. W klasyfikacji drużynowej zwycięstwo odnieśli lekkoatleci z powiatu ostrowskiego uzyskując 2374 p. Na drugim miejscu uplasował się powiat ostrzeszowski – 2364 p., a trzecie miejsce przypadło w udziale gospodarzom imprezy – Pile – 2180 p. W rezultat uzyskany przez powiat ostrowski duży wkład wnieśli zawodnicy Stali La – 1329 p. Ponadto I Liceum Ogólnokształcące zdobyło 720 p. i ZSP Przygodzice – 288 p. W zawodach tych obowiązywał regulamin, w myśl którego każdy wynik uzyskany przez zawodnika był przeliczany na punkty wg. tabel wielobojowych i 25 najlepszych rezultatów stanowiło o końcowym wyniku zespołu. Nasi sportowcy wywalczyli 22 medale w tym 8 złotych, 5 srebrnych i 9 brązowych.

Najlepszą zawodniczką zawodów wg tabel punktowych była Natalia Benedykcińska, która zwyciężyła w skoku w dal z wynikiem 5,83 m. – 145 p. Drugi wynik dla powiatu uzyskał zwycięzca biegu na 400 m. – Patryk Wykrota – 49,50 s. – 136 p. Trzeci rezultat punktowy uzyskała sztafeta 4×100 m. dziewcząt – 50,41 s. – 133 p. Tuz za nimi ze 128 p. uplasowali chłopcy w sztafecie 4×100 m. – 128 p. Kolejnymi rankingowo wynikami byli: Michał Tuczyński – 100 m. – 11,37 s. – 117 p., Tomasz Jankowski – 200 m. – 23,11 – 113 p., Marta Żyłka – skok wzwyż – 1,55 m. – 103 p., Robert Gaweł – 100 m. – 11,65 s. – 103 p.

Pozostali uczestnicy zdobyli poniżej 100 p. Dokładne rezultaty znajdują się w zakładce KOMUNIKAT