Kacper Adamczak – ósmym zawodnikiem Mistrzostw Polski w Biegach Przełajowych U18. Ekipa ostrowska również na ósmym miejscu w kraju.

Bardzo dobrze spisali się reprezentanci Stali LA Ostrów Wielkopolski w Mistrzostwach Polski w Biegach Przełajowych juniorów U20 i juniorów młodszych U18, które odbyły się w Olszynie (woj. dolnośląskie) zajmując ósme miejsce w ogólnopolskiej klasyfikacji drużynowej na 80 sklasyfikowanych klubów z dorobkiem 9 punktów.

Indywidualnie najlepiej zaprezentował się Kacper Adamczak U18, który w biegu na 3000 m. zajął 8 miejsce z wynikiem 0:10:12 s. Uległ tylko bardzo utytułowanym zawodnikom – medalistom halowych lub letnich mistrzostw kraju. Przypomnę, że Kacper w tym roku zajął już IV miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski oraz wicemistrzostwo Wielkopolski w biegach przełajowych. Kacper dla ostrowskiej ekipy zdobył 4 p. Mistrzem Polski w tym biegu został Jędrzej Poczwardowski z MKL Toruń przed Kacprem Lewalskim z MKS Truso Elbląg i Michałem Pytelem z WKS Oleśniczanka.

W tym samym biegu Damian Drozdowski uplasował się na 31 miejscu – 0:10:55 s., a Jakub Chmielarz 32 miejsce – 0:10;56 s. Obaj „załapali” się na punktowane miejsca i zdobyli razem dla ekipy 2 p. Warto jednak dodać, iż w biegu tym wystartowało 78 najlepszych w kraju przełajowców w tej kategorii wiekowej.

W biegu juniorów U20 na dystansie 5000 m. również wystartowało dwóch reprezentantów ostrowskiej Stali: Rafał Rettig i Marek Jankowski. Rafał Rettig zajął wysokie 21 miejsce z wynikiem 0:19:20, a Marek Jankowski był 28 z rezultatem 0:19:38 s. Rafał zdobył dla klubu 2 p., a Marek 1 p. W biegu tym wystartowało 58 zawodników. Na tym dystansie zwyciężył Patryk Szmit z SMS Szklarska Poręba przed Bartoszem Żukiem z Pogoni Siedlce i Michałem Zieleniem z Technika Trzcinica.

Jak wcześniej wspomniałem reprezentanci Stali LA zajęli 8 miejsce w ogólnopolskiej klasyfikacji zespołowej zdobywając 9 p. i jednocześnie 2 miejsce z Wielkopolski za Energetykiem Poznań, który z 11 punktami uplasował się na 6 miejscu. Nasi biegacze walnie przyczynili się do zwycięstwa WIELKOPOLSKI w klasyfikacji drużynowej – 50 p. Drugie miejsce zajęli zawodnicy z woj. dolnośląskiego – 44 p., a na trzecim miejscu uplasowali się przedstawiciele woj. śląskiego – 43 p.

Wszyscy reprezentanci ostrowskiego klubu trenują pod opieką trenerki Kamili Grzegorowskiej, która podobnie jak do halowych mistrzostw kraju, bardzo dobrze przygotowała swoich podopiecznych do tej imprezy. Jej również należą się duże gratulacje. Trenerka była bardzo zadowolona ze startu swoich podopiecznych i stwierdziła: „Muszę przyznać że organizacja imprezy była na bardzo wysokim poziomie. Jestem mile zaskoczona oprawą  – wszyscy zawodnicy otrzymali plakietki, chipy, imienne medale i koszulki. Również trenerzy otrzymali koszulka imienną. Dla chłopaków było to fajne doświadczenie – wracamy zmęczeni ale zadowoleni – fajnie że wszyscy zapunktowali”