Kosmiczny konkurs skoku w dal podczas Halowych Mistrzostw Wielkopolski – Olga Szlachta uzyskała najlepszy wynik w kategorii 14-latków w historii polskiej lekkiej atletyki

Kosmiczny Konkurs skoku w dal podczas Mistrzostw Wielkopolski U16
Nie waham się użyć takiego sformułowania – TO BYŁ KOSMICZNY KONKURS!!! Takiego nie było w historii polskiej lekkiej atletyki podczas mistrzostw województwa młodziczek.  Mało tego – bardzo rzadko do czynienia mamy z takimi rezultatami młodziczek podczas mistrzostw kraju.
Olga Szlachta – zawodniczka Stali LA Ostrów Wielkopolski uzyskała 5,73 m., co jest halowym rekordem Wielkopolski 14-latków i najlepszym halowym wynikiem w tej kategorii wiekowej w historii polskiej lekkiej atletyki. Jest to fantastyczny wynik, którym zajęła… II miejsce, gdyż dalej skoczyła reprezentantka Juvenii Puszczykowo – Julia Nobik – 5,83 m. Jednak zawodniczka z Puszczykowa ma już 15 lat. Brązowy medal zdobyła druga reprezentantka Stali LA Ostrów Wielkopolski – Julia Podruczna również doskonałym rezultatem – 5,45 m. Czwarte miejsce zajęła Emilia Twardowska – 5,23 m., a piąte – Oliwia Płonka – 4,94 m.
W mistrzostwach województw wynik ponad 5-metrowy jest rzadkością i zwykle zapewnia zwycięstwo. Tutaj do medalu nie starczyło 5,23 m. Trenerem zawodniczek, które zajęły II-V miejsce jest Michał Walczak. A trenerem zwyciężczyni – wybitny specjalista – Jarosław Jagaciak – trener kadry narodowej skoków.