Lekkoatleci Stali LA rozpoczęli współzawodnictwo w wewnątrzklubowym Sprawdzianie

„Nareszcie” – chyba wszyscy lekkoatleci mieli to słowo na ustach wychodząc na stadion Stali, aby wziąć udział w wewnętrznym współzawodnictwie. W czasie pandemii koronawirusa od początku kwietnia lekkoatleci nie zrobili sobie odpoczynku. Przez długi okres trenowali u siebie w domach czy ogródkach. Trenerzy rozpisywali im indywidualne treningi i sterowali nimi za pomocą internetu. Później spotykali się na stadionie w nielicznych grupach, Bywały dni że przez 8 godzin dziennie pracowali z różnymi grupami. Od niedawna mogą spotykać się już w większym gronie, lecz z uwagi na bezpieczeństwo i tak dzielą zawodników na podgrupy. Wreszcie nadszedł czas pierwszej weryfikacji tych działań.    Rywalizacja odbyła się bez podziału na roczniki, lecz trenerzy starali się tak dobierać poszczególne serie biegowe by miały one jak najbardziej wyrównany charakter. Stąd były biegi na 60 m, gdzie o zwycięstwie decydowały setne części sekundy.

W sobotę 13 czerwca ponad 80 dziewcząt i chłopców trenujących w klubie uczestniczyło w biegach na 60 m, 200 m, 300 m, 400 m, 500 m i 2000 m oraz w skokach w dal i wzwyż.

Najlepszą zawodniczką zawodów okazała się nasza wielokrotna medalistka mistrzostw kraju – Natalia Benedykcińska, która zwyciężyła w biegach na 60 m – 7,83 s oraz 200 m – 25,64 s. Oczywiście należy pamiętać, iż Natalia startuje już w grupie U23 i rywalizowała z młodszymi zawodniczkami. Stąd wynik 8,03 s na 60 m o pięć lat młodszej koleżanki – Igi Kanickiej jest również bardzo dobry. Warto dodać, iż w tej konkurencji bardzo dobre wyniki uzyskalu – Ewa Piaszczyńska – 8,09 s, Oliwia Klar – 8,16 s, Olga Szlachta -i Ola Losy – po 8,27 s. Dagmara Adamcio – 8,30 i Julia Ułasik 8,24 s.

W biegu na 200 m. drugie miejsc zajęła Ewa Paszczyńska 26,82 s, trzecie – Julia Ułasik – 27,53 s. oraz Marta Żyłka 29,21 s i Lena Dąbrówka – 29,68 s.

Świetne rezultaty uzyskały na 300 m Oliwia Klar – 41,51 s oraz Inga Kanicka 41,74 s. Tzrecie miejsce zajęła Aleksandra Losy – 42,54 s.

Na dystansie 400 m. zwyciężyła z bardzo dobrym rezultatem Lena Dąbrówka – 60,96 s przed Nataszą Muchą 67,73 s.

W biegu na 500 m. tryumfowała Paulina Szczepaniak 1.24,58 s. przed Ania Losy 1.25,11 s.

Znakomity wynik w skoku w dal osiągnęła zaledwie 14-letnia Olga Szlachta uzyskując – 5,61 m. Na drugim miejscu uplasowała się Julia Podruczna – 5,24 m, a na trzecim Ksenia Reyer – 5,22. Tylko centymetr mniej uzyskała Dagmara Adamcio – 5,21 m.

W skoku wzwyż zwyciężyła Emilia Twardowska – 1,60 m przed Martą Żyłką – 1,,55 i Daria Rybak 1,45 m. Aleksandra Koniarek i Zosia Wojciechowska skoczyły po 1,40 m.

Wizytówką Ostrowa od lat są skoczkowie w dal. Konkurs w tej konkurencji był ozdoba zawodów, gdzie zmierzyli się srebrny i brązowy medalista tegorocznych Halowych Mistrzostw Polski: Jakub Robotnikowski i Kuba Tuczyński. Zwyciężył Kuba Robotnikowski – 6,49 m przed swoim imiennikiem – Tuczyńskim – 6,46 m. Trzecie miejsce zajął Bartosz Opielewicz – 5,76 m.

W ostatnich latach kolejną specjalizacja ostrowskich zawodników stały się sztafety. Obecnie rozpoczął się proces wyłonienia najlepszych sprinterów do uczestnictwa w składzie reprezentacyjnym oraz „Zespole Drugim”, gdyż trenerzy zamierzają w niektórych rocznikach wystawić po dwa zespoły, Dlatego rywalizacja w biegach sprinterskich miała na celu dokonania pierwszej „przymiarki” do skompletowania składów. W grupie juniorów młodszych U18 w biegu na 60 m zdecydowanie zwyciężył Dawid Grzaka – 7,15 s, lecz pozostali kandydaci do pierwszego składu uzyskali zbliżone wyniki: Kuba Tuczyński – 7,30, Robrt Gaweł 7,31, Kacper Zimniak – 7,35, Jakub Jopek 7,36 s, a Jakub Robotnikowski 7,37 s. Z tego rocznika Kacper Cegła uzyskał 7,44 s. Wśród chłopców U20 najlepszym okazał się Marcin Karolewski – 7,27 s, a Robert Gaweł uzyskał 7,31 s.

W biegu na 200 m zwyciężył Dawid Grząka – 23,74 s. Drugie miejsce zajął Kuba Jopek – 24,10, a trzecie miejsce – Piotr Stojanowski – 24,54 s.

Na dystansie 300 m zwyciężył Marcin Karolewski – 35,38 s. Drugie miejsce zajął Kacper Zimniak 36,01, a tzrecie – Robert Gawel – 36,40 s.

Zwycięzcą biegu na 400 m. został Hubert Brudło – 59,36 s. Jakub Chmielarz tryumfował na dystansie 500 m. – 1.06,84 przed Robertem Kuleszą – 1.08,63 s.

W biegu na najdłuższym dystansie – 2000 m. zwyciężył Krzysztof Perz – 5.47,18 s przed Kacprem Adamczakiem 5.48,17 s.

Już 20 czerwca zawodnicy Stali wystartują w oficjalnych zawodach w Puszczykowie – skoki oraz Częstochowie – biegi średnie. Sezon czas zacząć…