Lekkoatleci Stali w Toruniu, Wrocławiu i Warszawie

Ostatni weekend 22-23 czerwca był dla sportowców Stali LA w Ostrowie niezwykle pracowity. W tych dwóch dniach startowali aż na czterech stadionach w kraju.

Julka Dutkiewicz i Marta Żyłka w Opolu, Rafal Rettig w Warszawie, a inni zawodnicy w Toruniu i we Wrocławiu

Rafał Rettig udał się do Warszawy, gdzie w biegu na 3000 m. zajął III miejsce wśród juniorów młodszych z rekordem życiowym – 9.34,39 s. Wynik ten zapewnił mu udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, która odbędzie się w dniach 10-12 lipca w Poznaniu.

Kilka osób pojechało w sobotę 22 czerwca do Torunia, gdzie znakomicie spisał się Tomasz Jankowski zwyciężając w biegu na 200 m. ze świetnym rezultatem 21,99 s. Niestety, podczas tego biegu wiał minimalnie za mocny wiatr (2,3 m/s) i wynik nie będzie mógł być uwzględnionych w tabelach PZLA. Tomek również „życiówkę” pobił w biegu na 100 m. – 10,95 s. – tym razem w prawidłowych warunkach (wiatr +0,9 m/s) zajmując w stawce 35 zawodników – V miejsce. Tomek zapewnił sobie udział w Mistrzostwach Polski U23 w biegach na 100 i 200 m., które rozpoczną się 29 czerwca w Lublinie. NIESTETY – podczas treningu nabawił się kontuzji, która wykluczyła go z udziału w nich. Szkoda – bo Tomek ciężko pracował na te świetne rezultaty, zdobywał medale mistrzostw kraju w sztafetach, a jego cudowny bieg na ostatniej zmianie w sztafecie 4×100 m., podczas ubiegłorocznych mistrzostw kraju w Suwałkach, zrobił na fanach lekkiej atletyki wielkie wrażenie. Teraz miał szansę indywidualnie zaistnieć, ale w sporcie zdarzają się urazy i kontuzje i trzeba z tym żyć i nie poddawać się.

Podczas tej samej imprezy w biegu na 1500 m. bardzo dobrze spisał się Robert Kulesza zajmując II miejsce z wynikiem 4.08,56 s. Trzy sekundy za nim finiszował na III miejscu Kacper Adamczak – 4.11,45 s.

Drugie miejsce zajęła w biegu na 400 m. przez płotki Ola Losy z wynikiem – 1.05,53 s.

Dagmara Adamcio ustanowiła rekord życiowy w biegu na 300 m. młodziczek plasując się na III miejscu z wynikiem 42,68 s.

Inga Kanicka w biegu na 100 m. zajęła IX miejsce z wynikiem 12,75 s., lecz wśród młodziczek był to trzeci rezultat. Ta sama zawodniczka ustanowiła rekord życiowy w biegu na 200 m. – 26,46 s. plasując się na VI miejscu. Ewa Piaszczyńska zajęła na 100 m. XI miejsce z wynikiem – 12,92 s. (życiówka), a Julia Podruczna na tym samym dystansie uzyskała 13,47 s. zajmując XXV miejsce wśród niemal 60-tu uczestniczących zawodniczek.

Na czwartym miejscu uplasował się Jakub Chmielarz w biegu na 400 m. z wynikiem 51,33 s.

Nieźle spisał się Robert Gaweł uzyskując na 200 m. 22,90 s. oraz w biegu na 100 m. – 11,55 s.

W niedzielę 23 czerwca we Wrocławiu Patryk Wykrota zwyciężył w biegu na 200 m. – 21,58 s. oraz zajął III miejsce w eliminacjach biegu na 100 m. – 10,90 s. Michał Tuczyński pobiegł 100 m. w czasie 11,12 s. Na przeszkodzie w uzyskaniu jeszcze lepszych wyników stanął we Wrocławiu wiatr, który ciągle zmieniał kierunek i nieraz podczas jednego biegu wiał w różne strony. Z bardzo dobrej strony zaprezentował się również Jakub Robotnikowski zajmując wśród młodzików I miejsce w skoku w dal wynikiem , 6,33 m.

Wyjazdy na zawody były współfinansowane ze środków Gmina/Miasto Ostrów Wielkopolski i Powiat Ostrowski