Wrocławska Olimpiada Młodzieży – medalowe pozycje i „życiówki” reprezentantów Stali LA

W sobotę 11 maja – lekkoatleci Stali LA uczestniczyli w XII Wrocławskiej Olimpiadzie Młodzieży. W zawodach wzięło udział ponad pół tysiąca zawodników. Ostrowscy sportowcy zaprezentowali się bardzo dobrze. Szczególnie ciekawie zapowiadała się rywalizacja w biegu na 100 m., w której Patryk Wykrota miał się zmierzyć z kilkoma bardzo dobrymi sprinterami, w tym z medalistą mistrzostw kraju – Szymonem Szachniewiczem z MKS-u Wrocław. Finałowy bieg był niezwykle wyrównany – Patryk – specjalizujący się w biegu na 200 m., przez większa część dystansu „gonił” rywali. Na mecie „trójka” zwycięzców zameldowała się niemal jednocześnie – zwyciężył Mateusz Jopek – 10,89, przed Szymonem Szachniewiczem – 10,90 i Patrykiem Wykrotą – 10,91 s. W finale, poza Patrykiem, biegł Michał Tuczyński, który uplasował się na VI m. z dobrym wynikiem 11,15 s. W eliminacjach również bardzo dobrze spisał się Tomasz Jankowski poprawiając rekord życiowy o prawie 0,30 s. – 11,14 s.

W biegu na 100 m. – w kategorii U16 – bezkonkurencyjny był Kacper Zimniak, który zwyciężył w bardzo dobrym czasie – 11,64 s. Również inni reprezentanci klubu pobijali swoje „życiówki” lub biegali w pobliżu nich.

W tej samej kategorii wiekowej – U16 świetnie spisała się Inga Kanicka zwyciężając z rezultatem 12,80 s. W eliminacjach pobiegła jeszcze szybciej – 11,70 s. Warto podkreślić, iż do ośmioosobowego finału zakwalifikowały się aż cztery ostrowskie zawodniczki spośród 54 uczestniczących w eliminacjach. Ewa Piaszczyńska zajęła IV m. – 13,40 s. (el. 13,39 s.), Julia Podruczna – V m. – 13,52 s. (el. 13,31 s.) i Dagmara Adamcio, która zrezygnowała z udziału w biegu finałowym, lecz w eliminacjach uzyskała 13,36 s.

Na dystansie 400 m. dziewcząt VI m. zajęła Ola Losy z wynikiem 61,05 s. Dobre rezultaty uzyskały również: Paulina Szczepaniak – 61,96 s. i Lena Dąbrówka – 62,79 s. Wśród chłopców – na tym dystansie – bardzo dobrze zaprezentowali się: Jakub Chmielarz  – 51,88 s., Marcin Karolewski – 52,34 s. i Robert Kulesza – 53,77 s.

W biegu na 1500 m. Dawid Borowski uplasował się na VIII m. – 4.06,46 s. a Kacper Adamczak zwyciężył w swojej serii z wynikiem 4.11,07 s.

Niestety, w biegach na 100 m. wiał przeciwny kierunkowi biegów wiatr. Gdyby był sprzyjający wyniki byłyby jeszcze lepsze. Pozostałe rezultaty znajdują się w załączniku – przycisk – KOMUNIKAT.

Wyjazd na zawody współfinansowany był przez Gminę/Miasto Ostrów Wielkopolski oraz Powiat Ostrowski.