Liga Lekkoatletyczna Szkół Ponadgimnazjalnych – Rejon Ostrów Wlkp. – zwycięstwa: dziewczęta – LO nr I w Kępnie i chłopcy – ZS nr 1 w Ostrzeszowie

11 października 2018 r. w Ostrowie Wielkopolskim odbyła się Liga Szkół Ponadgimnazjalnych Południowej Wielkopolski. W zawodach wzięły udział najlepsze szkoły z powiatów: pleszewskiego, ostrzeszowskiego, kępińskiego, krotoszyńskiego i ostrowskiego. W imprezie wzięło udział ponad 400 dziewcząt i chłopców. W kategorii dziewcząt zwyciężyły uczennice z LO nr I Kępno – 943 p. przed uczennicami ZS nr 1 w Ostrzeszowie – 928 p. i lekkoatletkami ZSP nr 1 Kępno – 861 p. Piąte miejsce zajęły uczennice z I Liceum Ogólnokształcącego w Ostrowie Wlkp. – 648 p.

W kategorii chłopców zwyciężyli uczniowie ZS nr 1 w Ostrzeszowie – 1080 p. przed uczniami ZS Technicznych w Ostrowie – 1012 p. oraz lekkoatletami z I LO w Ostrowie Wlkp. – 876 p.

Zawody rozegrane w Ostrowie stanowiły pierwszy rzut ligi. Drugi rzut ligi odbędzie się w maju przyszłego roku. Suma punktów z obu imprez sklasyfikuje szkołę w rankingu wojewódzkim. Do drugiego rzutu ligi decyzją prezesa SZS „Wielkopolska” zostały WSZYSTKIE szkoły startujące w zawodach rejonowych.

Poniżej znajduje się komunikat zawodów po weryfikacji wyników sztafet.

Pomiar czasu był w pełni elektroniczny: zastosowano specjalny program komputerowy odczytujący wyniki biegów z dokładnością do jednej setnej sekundy.