Medale, finałowe pozycje i inne występy lekkoatletów Stali LA Ostrów w Halowych Mistrzostwach Polski U20 i U18 – aż 18 reprezentantów Klubu

Cztery medale wywalczone przez lekkoatletów ostrowskiej Stali podczas Halowych Mistrzostw Polski U18 i U20 w Toruniu nie zamykają listy sukcesów naszych zawodników. Przypomnę tylko dorobek medalowy: srebrny medal – Jakub Robotnikowski w skoku w dal, brązowe medale – Jaklub Tuczyński w skoku w dal, Kacper Adamczak w biegu na 2000 m i Dawid Grząka w biegu na 60 m. Wszyscy oni startowali w kategorii wiekowej U18.
Bardzo niewiele do medalu zabrakło Kacprowi Zimniakowi, który w eliminacjach biegu na 200 m. U18 zajął IV miejsce i w finale A wystartował na czwartym torze. Podopieczny Michała Walczaka jednak nie poprawił miejsca z eliminacji i ostatecznie uplasował się na IV miejscu w mistrzostwach z rezultatem 23,05. Zwyciężył w tej konkurencji Igor Bogaczyński z MKL Jarocin – 22,09 s. Zawodnicy z miejsc II-III uzyskali tylko troszkę lepsze wyniki od rezultatu Kacpra z eliminacji.
Na VI miejscu ukończył mistrzostwa Jakub Chmielarz. Ten ambitny zawodnik w biegu finałowym na 800 m. pobiegł znakomicie uzyskując rekord życiowy 1.55,93 s. Podopieczny Kamili Grzegorowskiej już w ubiegłym roku w kategorii U18 spisywał się bardzo dobrze plasując się w czołówce krajowej. Obecnie przeszedł do kategorii U20 i w tym roku rywalizuje również z zawodnikami o rok starszymi. Kuba po heroicznym biegu w finale 800 m. miał zaledwie 10 minut przerwy do startu w sztafecie mieszanej 4×400 m. Nie zawiódł koleżanek i kolegi z zespołu – pobiegł na ostatniej zmianie dystans 400 m, lecz chyba tylko on wie ile wymagało to wysiłku i desperacji. Sztafeta w składzie Ola Losy, Marcin Karolewski, Olga Kalina i Jakub Chmielarz uplasowała się na VI – ostatnim miejscu, lecz w tej sytuacji trudno byłoby walczyć o lepszą lokatę.
Również sztafeta mieszana (dziewczęta + chłopcy) U18 uczestniczyła w imprezie. W tej kategorii rywalizacja była zdecydowanie większa, gdyż na starcie stanęło 19 zespołów. Nasz zespół w składzie: Paulina Szczepaniak, Damian Drozdowski, Ania Losy i Cyprian Adamcio biegali w trzeciej – najsilniejszej serii i zajęli w niej piąte miejsce. Ostatecznie w mistrzostwach zostali sklasyfikowani na VII miejscu z wynikiem 3.49,63 s.
Bywają lata, w których – w danym roczniku – poziom jest niski, średni, bądź wysoki. Marcin Karolewski trafił do tej ostatniej grupy. Przyszło mu rywalizować z bardzo dobrymi rywalami. Wystarczy powiedzieć, iż zwykle brązowy medal w biegu na 200 m. U20 dawał wynik w granicach 22 sekund. Tym razem Marcin uzyskawszy w eliminacjach 22,07 s. nie awansował do finałowej „szóstki”. Zajął VII miejsce w eliminacjach i przyszło mu biegać w finale B (miejsca VII-XII). Zwyciężył go z dobrym wynikiem 21,97 s. Warto wspomnieć, iż czwarty zawodnik finału A uzyskał wynik… 22,24 s. Ale oczywiście oprócz dyspozycji ogromne znaczenie ma w każdej hali tor na którym się biega. Podkreślamy jednak, że Marcin jest kolejnym wielkim talentem i uzyskuje aktualnie lepsze wyniki niż nasz uczestnik mistrzostw Europy – Patryk Wykrota w tym samym wieku.
Ewa Piaszczyńska jest jedną z bardzo utalentowanych ostrowskich sprinterek. W tym roku pobiegła już na 60 m. w czasie 7,98 s. W Toruniu podczas Mistrzostw Polski U18 w eliminacjach uzyskała 8,07 s. kwalifikując się do finału A, gdzie jeszcze poprawiła rezultat na 8,04 s. Wynikiem tym zajęła VIII m. wśród najlepszych w kraju rówieśniczek.
Pozostali reprezentanci Klubu również zaprezentowali się na miarę swoich możliwości pobijając lub osiągając wynik w granicach „życiówki”. Ola Losy w biegu na 400 m. właśnie z rekordem życiowym zajęła XI z wynikiem 60, 10 s. Kacper Cegła w eliminacjach biegu na 200 m. uplasował się na IX m. z wynikiem 23,36 s, awansując do finał B. Niestety w nim nadepnął na linię i został zdyskwalifikowany. Ania Losy w biegu na 1000 m. zajęła XIII m. – 3.13,56 s.. Również na XIII m. bieg na 300 m. ukończył Cyprian Adamcio z wynikiem 36,40 s. Paulina Szczepaniak w biegu na 600 m. zajęła XIV m. – 1.40,01 s. Piotr Stempniak zajął XXI miejsce w biegu na 200 m. – 22,74 s., a na tym samym dystansie Robert Gaweł był XXVII z wynikiem 22,93 s. Kacper Stawicki po nadepnięciu na linię został zdyskwalifikowany w begu na 200m.
Osiemnastoosobowa reprezentacja KS STAL LA Ostrów Wielkopolski wróciła z Torunia z 4 medalami, 10-cioma miejscami w finałowej ósemce oraz pięciorgiem zawodników w czołowej 16-tce.

Wyjazd na zawody był w głównej mierze sponsorowany przez Powiat Ostrowski. Dodatkowo wsparł go Urząd Miejski w Ostrowie Wielkopolskim.