Mityng Biegowy w Żerkowie – Natalia Benedykcińska, Paulina Szczepaniak, Jakub Chmielarz i Kacper Zimniak zwycięzcami konkurencji

W piątek 26 czerwca młodziczki startowały w Żerkowie, a już następnego dnia do południa – również w Żerkowie odbyły się zawody wojewódzkie dla starszych roczników. Najlepszą zawodniczką w ostrowskiej ekipie była Natalia Benedykcińska zwyciężając w biegu na 100 m. z nowym rekordem życiowym 12,32 s. Dobrze pobiegła również Ewa Piaszczyńska zajmując ogólnie VI m. z „życiówką” – 12,95 s. oraz Aleksandra Losy – 12,98 s.
Ola Losy jednak pokazała wysoką klasę w biegu na 400 m gdzie po pasjonującym finiszu zajęła II miejsce z rekordem życiowym – 58,76 s – jest to rezultat lepszy prawie o 2 sekundy od jej dotychczasowego – najlepszego osiągnięcia. Ogólnie zawodniczka Stali zajęła III m – zwyciężczynią została Martyna Guzowska z Orkana Września 57,48 s.
W biegu na 800 m. zwyciężyła Paulina Szczepaniak z wynikiem 2.25,25 s., a na dystansie 1500 m. Ania Losy zajęła IX miejsce – 5.08,73 s. Zuzanna Sztok uzyskała na ty dystansie – 5.29,16 s.
W kategorii mężczyzn ostrowscy sportowcy uzyskali szereg bardzo dobrych rezultatów – w biegu na 800 m. zwyciężył Jakub Chmielarz – 1.54,72 s. przed Dawidem Borowskim – 1.55,40 s. Piąte miejsce zajął Cyprian Adamcio – 2.02,71 s, a szóste – Damian Drozdowski – 2.06,48 s. Wynik Jakuba Chmielarza gwarantuje mu udział w Mistrzostwach Polski U20.
W biegu na 100 m. wystartowało ponad 30 zawodników. Zwyciężył Józef Wosicki OŚ AZS Poznań – 11,00 s. Trzecie miejsce zajął z rekordem życiowym Marcin Karolewski U20 – 11,18 s. Świetnie spisał się Dawid Grząka – brązowy medalista Halowych Mistrzostw Polski U18 z tego roku uzyskując 11,21 s. Tym wynikiem niemal na 100% zapewnił sobie udział w tegorocznych mistrzostwach kraju. Pozostali sprinterzy Stali LA uzyskali – Robert Gaweł – 11,44 s, Kacper Cegła – 11,53 s, Kacper Zimniak – 11,61 s, Jakub Tuczyński – 11,62 s, Jakub Jopek – 11,66 s., Kacper Stawicki – 11,72 s, Piotr Stojanowski – 11,90 i Mikołaj Kędzierski – 12,56 s.
Znakomity wynik na 400 m. uzyskał Kacper Zimniak – 50,55 s zajmując I m w zawodach i również zapewniając sobie udział mistrzostwach kraju. Drugie miejsce zajął również zawodnik z Ostrowa 51,14 s, podobnie jak i trzeci – Robert Gaweł – 51,21 s. Pozostałe wyniki Stali LA na tym dystansie – Jakub Jopek – 53,77 s i Kacper Cegła – 54,26 s.
Na dystansie 1500 m. IV miejsce zajął Robert Kulesza – 4.04,69 s.
Wyjazd na zawody był współfinansowany ze środków otrzymanych od Miasto/Gminę Ostrów Wielkopolski.