Natalia Benedykcińska i Julka Dutkiewicz w głównych rolach podczas Ogólnopolskiego Mityngu w Aleksandrowie Łódzkim

Natalia Benedykcińska i Julka Dutkiewicz w głównych rolach podczas Ogólnopolskiego Mityngu w Aleksandrowie Łódzkim

Doskonale zainaugurowały halowy sezon 2019 r. zawodniczki KS STAL LA w Ostrowie Wielkopolskim – Natalia Benedykcińska i Julka Dutkiewicz. Podopieczne trenera Marka Walczaka wystąpiły w głównych rolach podczas ogólnopolskiego mityngu lekkoatletycznym w Aleksandrowie Łódzkim. Natalia Benedykcińska zwyciężyła w skoku w dal z bardzo dobrym wynikiem – 5,56 m. Jak na początek sezonu halowego jest to obiecujący wynik, gdyż mistrzostwa Polski w kategorii U20 odbędą się za miesiąc w Toruniu i właśnie na ten moment przygotowywany jest szczyt formy ostrowskiej zawodniczki.

Również bardzo dobrze spisała się Julka Dutkiewicz, która wyrównała swój własny Halowy Rekord Ostrowa w skoku wzwyż wynikiem – 1,70 m. Do ustanowienia nowego – 1,73 m. zabrakło jej bardzo niewiele – lekko muśnięta poprzeczka jednak tym razem spadła. Ale może następnym razem… Julka zajęła w konkursie II miejsce, przegrywając tym samym rezultatem co zwyciężczyni – Barbara Burlewicz ze Skry Warszawa. O kolejności zadecydowały strącenia na wysokości 1,70 m., która to wysokość zawodniczka z Warszawy pokonała w pierwszej próbie a ostrowianka w drugiej.
Już w przyszłym tygodniu 12 stycznia 2019 r. rozegrane zostaną w Kaliszu Mistrzostwa Wielkopolski młodzików U16 oraz Mityng Otwarty. W tych zawodach wystąpi prawie 50 reprezentantów ostrowskiej Stali LA.

 

Close Menu