Mityng młodzików w Żerkowie – zwycięstwa Ingi Kanickiej, Leny Dąbrówki i Michała Jopka ze Stali LA Ostrów Wlkp

Młodzicy ostrowskiej Stali U16 doskonale zaprezentowali się podczas mityngu w Żerkowie. Z uwagi na obostrzenia związanie z pandemią podczas imprez sportowych na stadionie nie może przebywać więcej niż 150 osób, stąd podczas zawodów rozgrywanych jest mniej konkurencji i startuje ograniczona ilość zawodników. W Żerkowie odbyły się z tego względu tylko wybrane konkurencje biegowe. W biegu na 100 m. cztery czołowe miejsca zajęły dziewczęta z Ostrowa – zwyciężyła Inga Kanicka – 12,80 s przed Olgą Szlachtą – 13,14 s, Dagmara Adamcio – 13,24 s i Julia Podruczną 13,44 s. Ponadto swoje rekordy życiowe pobiły: Emilia Twardowska – 13,66 s, Amelia Płócienniczak – 13,75 s, Nikola Benedykcińska – 14,24 s. W biegu na 100 m. dziewcząt uczestniczyło 35 zawodniczek z wielkopolskich klubów. W biegu na 600 m – Lena Dąbrówka zwyciężyła w bardzo dobrym czasie – 1.39,50 s. Jest to jej najlepszy wynik w obecnym sezonie i niewiele ustępujący rekordowi życiowemu. W tej konkurencji Natasza Mucha zwyciężając druga serię zajęła ogólnie VIII m – 1.51,05 s. Na dystansie 1000 m. Sandra Chmielarz uplasowała się na IV miejscu 3.55,72 s. Inga Kanicka zwyciężyła również w biegu na 300 m – 41,21 s. Trzecie miejsce w tej konkurencji zajęła Amelia Płócienniczak – 43,46 s poprawiając swój poprzedni rekordowy rezultat prawie o 2 sekundy. Wśród chłopców w biegu na 100 m ostrowscy zawodnicy również plasowali się na czołowych miejscach z rekordami życiowymi. Zwyciężył Michał Jopek – 11,95 s. czwarte miejsce zajął Piotr Rak – 12,16 s, a na VI miejscu zawody ukończył Karol Błaszczak – 12,34 s. Pozostali zawodnicy z Ostrowa uzyskali wyniki: Bartosz Opielewicz – 12,41 s, Szymon Jańczak 12,54 s, Miłosz Deresiński – 12,81 s. Michał Jopek zajął III miejsce w biegu na 300 m – 40,27 s, na IV m uplasował się Piotr Rak – 40,48 s, a na V m – Karol Błaszczak – 40,95 s. Drugie miejsce zajął w biegu na 600 m – Hubert Brudło – 1.33,14 s, a IX – Jan Bartkowiak – 1.47,79 s. Zawody były dofinansowane przez Gminę/Miasto Ostrów Wielkopolski Link do zdjęć https://photos.app.goo.gl/1oTwQuCGTNMHp8Mz6