NIESAMOWICI DŁUGODYSTANSOWCY z KS STAL LA w Ostrowie Wielkopolskim – CAŁE PODIUM BIEGU REPUBLIKI OSTROWSKIEJ – NASZE!!!!

Fenomenalnie spisali się biegacze trenerki Kamili Grzegorowskiej w 58-BIEGU REPUPLIKI OSTROWSKIEJ na 10 km. Zwyciężył Kacper Adamczak ze znakomitym wynikiem – 31:09 m. Kacper jest pierwszym od 30 lat ostrowskim zawodnikiem, który zwyciężył w tej rywalizacji!!! Tuż za nim finiszował Dawid Borowski – 31:21, a podium uzupełnił na trzecim miejscu – Robert Kulesza – 32,47 s. Ale to nie wszyscy bohaterowie ze Stali LA. Piąte miejsce zajął Mikołaj Wieczorek – 33:45, VI m – Marcin Grzegorowski, a VII m – Jakub Chmielarz – 33:57. Można by na tej podstawie przypuszczać, iż może w tym roku startowali „gorsi” zawodnicy z kraju. Nic bardziej mylnego – zwykle zwycięzca osiągał wynik w granicach 33 minut. Zresztą ubiegłoroczny zwycięzca – Jacek Lisiecki z Wosiek Team w tym roku zajął IV miejsce przedzielając rewelacyjny OSTROWSKI TEAM. Oczywiście w tej sytuacji – bezapelacyjne – zawodnicy STALI LA tryumfowali w punktacji drużynowej odbierając puchar dla najlepszego zespołu. W biegu mężczyzn udział wzięło 465 zawodników
W biegu głównym kobiet VII miejsce zajęła Paulina Szczepaniak 43:49, X m zajęła Sandra Chmielarz, a XVI m – Ania Losy – 46:59. Zresztą w kategorii wiekowej K16 (czyli 16-19 lat) najlepsza była wspomniana Paulina Szczepaniak, II miejsce zajęła Sandra Chmielarz, III m – Ania Losy i VI m – Zuzanna Sztok.
W tej samej grupie wiekowej zwyciężył oczywiście Kacper Adamczak przed Jakubem Chmielarzem, a IV był Marek Jankowski. W grupie M20 (20-30 lat) również całe podium należało do Stali – Dawid Borowski, Robert Kulesza i Mikołaj Wieczorek. W kategorii M40 zwyciężył nasz świetny zawodnik – wielokrotny medalista kraju w kategoriach młodzieżowych, uczestnik największych maratonów na Świecie, w tym rozegranym przed dwoma tygodniami w Londynie – Marcin Grzegorowski. Wielkie podziękowania należą się sympatykom naszego teamu, którzy stworzyli strefy kibica, w których wiwatowali z przygotowanymi banerami. Przypominało to atmosferę na meczach w ostrowskiej ARENIE. Póki co na ulicach Ostrowa.
Kibice z Ostrowa nie mogą zobaczyć lekkoatletów naszego miasta na żywo – między innymi ze względu na stan naszych obiektów – w tym stadionu. Jest to czasami argument w ustach oponentów lekkiej atletyki. Dzisiaj jednak mogli i to w centrum miasta podziwiać niebiesko-żółtych zawodników. I myślę, że mogli być z nich dumni, gdyż to ONI wystąpili ZNOWU w rolach głównych. W ostatnim roku wystąpili w GŁÓWNYCH ROLACH zwyciężając w klasyfikacjach punktowych lub medalowych mistrzostw Polski w Toruniu, Włocławku i Karpaczu, a w Słupsku zajmując II miejsce. Myślę, że za 2 lata – kiedy powstanie na ul. Kusocińskiego obiekt godny ich SUKCESÓW – będziemy WSPÓLNIE z mieszkańcami Ostrowa Wielkopolskiego podziwiać „STALOWCÓW” w NASZYM MIEŚCIE. A kibice zobaczą na żywo – nie tylko naszych sportowców, ale czołowe GWIAZDY polskiej lekkiej atletyki w Ostrowie Wielkopolskim