Ogólnopolski Mityng LA w Poznaniu

W minioną sobotę odbył się miting lekkoatletyczny w Poznaniu, który był generalnym sprawdzianem dla naszych zawodników z kategorii U1️⃣6️⃣ przed zbliżającym się Makroregionem.‼️🔊
☀️💨Pogoda był świetna a nasi zawodnicy zaprezentowali się bardzo dobrze🔥🔥
‼️✅Na szczególne wyróżnienie zasługują nasi skoczkowie.
🦘Kuba Płócienniczak znacznie pobił swój rekord zyciowy w wieloskoku (11.94m – 1️⃣ miejsce w zawodach) i zapewnił sobie awans na Mistrzostwa Polski U16, które odbędą się pod koniec września w Słubicach.👏🏼👏🏼⚡️⚡️
🦘Ola Andraszak, również poprawiła życiówkę w wieloskoku (10.66m – 2️⃣miejsce) i jest bliska zakwalifikowania się na Mistrzostwa Polski U16👏🏼👏🏼👏🏼
‼️✅Po raz kolejny w tym sezonie bardzo szybko dystans 100m przebiegł Eryk Krakowski. Eryk zwyciężył w finale z rezultatem 1️⃣1️⃣.1️⃣8️⃣s.
❗️Piąte miejsce zajął 13 letni Borys Rachuta 11.77s.⚡️🔥
⏺️Rekordy życiowe pobili również:
➡️Dawid Nowak 12.41s (13 lat)👏🏼👏🏼
➡️Mikołaj Muss 12.88s 👏🏼👏🏼
➡️Maks Wróbel 14.37👏🏼👏🏼
➡️Hubert Wróbel 14.42👏🏼👏🏼
❗️✅Bardzo wysokie, 4️⃣ miejsce na 91 startujących, zajęła w finale biegu na 100m Maria Błaszczyk z czasem 13.33.👑❗️Swój rekord życiowy na tym dystansie pobiła również Małgorzata Kurczaba (13 lat) 13.59s🏃🏽‍♀️🔥 oraz Maja Kaźmierczak – 13.63s – wiatr -1.8.🌪️👏🏼👏🏼
Na uwagę zasługują również znakomite czasy Juli Wlazik 13.84s (13 lat)🔥🔥Oliwii Stachowiak 13.91s⚡️⚡️ (12 lat) oraz Basi Włodarczyk 13.94s (zaledwie 11 lat!)😱🔥
➡️Weronika Wilczyńska 14.05👏🏼👏🏼
❗️✅Zdecydowanie swoje rekordy życiowe poprawiły w biegu na 600m podopieczne Kamili Grzegorowskiej:
➡️Kalina Sołtysiak 1.45.94 – 5 miejsce🏃🏽‍♀️👏🏼
➡️Nadia Dżałabij 1.53.95🏃🏽‍♀️👏🏼
➡️Maja Górska 1.56.55 (12 lat)🏃🏽‍♀️👏🏼
➡️Magda Kościelna 1.57.67🏃🏽‍♀️👏🏼
❗️✅W skoku w dal dziewczyn w kategorii U16 2️⃣ miejsce zajęła Gabrysia Galusińska – 4.88m PB🦘👏🏼👏🏼 a 4️⃣ Ola Andraszak 4.75m.🦘👏🏼👏🏼
Swoje rekordy życiowe pobiły
➡️Olga Wolicka 4.54m👏🏼
➡️Lena Witek 4.40m👏🏼
❗️W skoku w dal dziewczyn w kategorii U14 zwyciężyła👑 z nowym rekordem życiowym 4.72m Weronika Wilczyńska👏🏼, 2️⃣ była Amelia Sobczak 4.61m, 4️⃣ Julia Wlazik 4.45m a 6️⃣ Amelia Wąsala 4.31m🔥🔥
❗️✅Dobrze wypadły również nasze skoczkinie wzywż. W kategorii U16 zwyciężyła Gabrysia Galusińska – 150cm.💪🏼🔥Nel Kopras oraz Olga Budkiewicz skoczyły 135cm🦘a Weronika Ratajszczyk 130cm👏🏼👏🏼
❗️✅Dobry debiut w biegu na 80m ppł zaliczyła Amelia Siewiera uzyskując czas13.87s🏃🏽‍♀️👏🏼
❗️✅W biegu na 200m bardzo dobrze zaprezentowali się nasi młodzi zawodnicy z kategorii U1️⃣4️⃣.
🌪️🌪️Pod silny przeciwny wiatr Borys Rachuta uzyskał 24.67s a Dawid Nowak 26.38s.👏🏼👏🏼
Świetnie pobiegła również Małgorzata Kurczaba uzyskując 28.68s💪🏼🔥
❗️✅Na 300m bardzo dobrze pobiegł Norbert Orłowski który poprawił życiówką o półtorej skundy – 40.98s🏃🏽‍♀️
❗️❗️✅Jak zwykle naszą siłą były sztafety 4️⃣x1️⃣0️⃣0️⃣m.
➡️W kategorii dziewczyn zwyciężyła z bardzo dobrym czasem 51.87s sztafeta w składzie Gabrysia Galusińska, Małgorzata Kurczaba Amelia Siewiera oraz Ola Andraszak👏🏼🔥🔥
➡️Drugie miejsce zajęła nasza II sztafeta w składzie Lilli Adissou, Maja Błaszczyk, Maja Kaźmierczak oraz Wiktoria Kałajak 52.57s,💪🏼👏🏼👏🏼piąte do mety przybiegły nasze dziewczyny ze sztafety numer III Lena Bierła, Oliwia Górska, Olga Wolicka oraz Lena Witek 53.68s.🔥🔥
❗️Jeśli chodzi o chłopaków to 4 miejsce zajęła nasza sztafeta w składzie Norbert Orłowski, Mikołaj Muss, Karol Pałatyński oraz Kuba Płócienniczak 48.82s.🏃🏽‍♀️👏🏼👏🏼Piąte miejsce zajęli: Wiktor Kałajak, Kornel Idczak, Dawid Nowak oraz Borys Rachuta 49.79s👏🏼👏🏼
✅Generalnie start naszych młodych zawodników można uznać za bardzo udany. Padło wiele rekordów życiowych ale najważniejsze starty, w tym makroregion, dopiero przed nami✊🏼🔥🔥
💛💙Wyjazd na zawody był współfinansowany przez Gminę/Miasto Ostrów Wielkopolski oraz Powiat Ostrowski💛💙